Վանաձորի բյուջեն արգելանքի տակ է 02/21/2014   08:58  |  Մամուլ
«Հրապարակ»-ի տեղեկություններով՝ մոտ 10 օր է, ինչ արգելանք է դրված Վանաձոր համայնքի բյուջեի վրա: Ըստ թերթի՝ պատճառն այն է, որ Վանաձորի քաղաքապետարանը, ի դեմս քաղաքապետ Սամվել Դարբինյանի, չի կատարել իր առջև դրված պարտավորությունը:
Ըստ այդ պարտավորության՝ դեռևս 2011թ. պայմանագիր է կնքվել Վանաձորի մի բնակչի հետ, ում պետք է բնակարան հատկացվեր քաղաքի կենտրոնում կառուցվող էլիտար շենքում:
Սակայն բնակարանը սահմանված ժամկետում չի կառուցվել, և բնակիչը դիմել է դատարան ու բնակարանի գումարն ստանալու իրավունք  ստացել:
Դատարանի վճռով՝ Վանաձորի քաղաքապետարանը բնակչին պետք է վճարի 38 հազար ԱՄՆ դոլար: Արդյունքում ԴԱՀԿ-ն քաղաքի բյուջեի վրա կալանք է դրել:

“Грапарак”: СПИСА Армении наложила арест на бюджет города Ванадзор 02/21/2014   09:14  |  Пресса
По информации газеты “Грапарак”, уже около 10 дней на бюджет города Ванадзор наложен арест. По сведениям издания, причина в том, что Мэрия Ванадзора в лице мэра Самвела Дарбиняна не выполнила взятое на себя обязательство, согласно которому еще в 2011 году был заключен договор с одним из жителей Ванадзора, которому должны были выделить квартиру в строящемся центре города элитном здании.
Однако строительство квартиры не было завершено в установленные договором сроки, и житель, обратившись в суд, получил право на возврат денег за квартиру. Согласно постановлению суда, Мэрия обязана выплатить жителю Ванадзора 38 тыс. долларов. В настоящее время служба принудительного исполнения судебных актов(СПИСА) наложила арест на бюджет города.