Փետրվարի 24-ին կմեկնարկեն ԱԺ հերթական քառօրյա նիստերը 02/21/2014 20:10 | ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովի՝ փետրվարի 21-ի աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ քննարկվել են հինգերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ փետրվարի 24-27-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը:
Նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելո մասին որոշման նախագծում ընդգրկվել է 9, իսկ ԱԺ առաջիկա չորսօրյա նիստերի օրակարգի որոշման նախագծում՝ 100 հարց, միջազգային 21 պայմանագիր:
Ինչպես հայտնում են ԱԺ հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, որոշումների նախագծերը կհաստատվեն խորհրդարանի՝ փետրվարի 24-ի լիագումար նիստում:

Очередные четырехдневные заседания парламента Армении стартуют 24 февраля 02/22/2014 09:04 | Лента новостей
Накануне в ходе рабочего совещания парламента Армении, которое вел спикер Овик Абраамян. обсуждались проекты решений о внесении дополнений в повестку пятой сессии НС пятого созыва и проект решений о повестке четырехдневных заседаний парламента 24-27 февраля.
В проект решения о внесении дополнений в повестку дня пятой сессии НС вошли 9 вопросов, а в проект повестки дня четырехдневных заседаний НС включены 100 вопросов, 21 международный договор.
Как передает пресс-служба Национального Собрания РА, проекты решений будут утверждены на предстоящем 24 февраля пленарном заседании парламента.