ԴԱՀԿ աշխատակիցը քաղաքացուց խոշոր չափերի գումար է հափշտակել. ՀՔԾ 02/21/2014 10:43 | Քրեական խրոնիկոն
Քաղաքացի Ա.Գ.-ի հաղորդման հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1.1-ին և 2-րդ կետերի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջից:
Ըստ քաղաքացի Ա. Գ.-ի հաղորդման` ՀՀ Արդարադատության նախարարության դատական ակտերի հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայության (ԴԱՀԿ) հարկադիր կատարողը, խաբեության և վստահությունը չարաշահելու եղանակով, պաշտոնեական դիրքն օգտագործելով, իրենից 2008-2009թթ. ընթացքում մաս-մաս հափշտակել է խոշոր չափի գումար:

Сотрудник СПИСА Армении расхитил у гражданина крупную сумму – ССС РА 02/21/2014   10:58  |  Криминальная хроника
По материалам, подготовленным в Специальной следственной службе Армении на основании заявления гражданина А.Г., возбуждено уголовное дело по признакам пп. 1.1 и 2 ч. 2ст. 178 Уголовного кодекса РА, сообщается на официальном сайте ССС Армении.
Согласно заявлению гражданина, принудительный исполнитель Службы принудительного исполнения судебных актов(СПИСА) Минюста РА путем обмана и злоупотребления доверием и использования служебного положения по частям расхитил у него в промежутке с 2008 по 2009гг сумму в особо крупном размере.