Վանաձորի քաղաքապետարանը խաբել է 5 հոգուց բաղկացած ընտանիքին. Ոչ խոստացված բնակարանն են հատկացնում, ոչ՝ փոխհատուցում 02/21/2014   14:48  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վանաձոր համայնքի բյուջեի վրա արգելանք է դրվել՝ սահմանված ժամկետներում Վանաձորում կառուցվող էլիտար շենքում Չատինյանների ընտանիքին բնակարան չհատկացնելու կամ համարժեք գումարը չտալու համար: Այդ տեղեկությունը հաստատեց Չատինյանների ընտանիքի ներկայացուցիչ փաստաբան Կարեն Թումանյանը:
Փաստաբանի խոսքով՝ 2011թ. դատարանը հաստատել է քաղաքացիների, համայնքի ղեկավարի, ինչպես նաև էլիտար շենքի սեփականատիրոջ միջև կնքված հաշտության համաձայնագիրը, որը, ի դեպ, առաջարկել է Վանաձորի քաղաքապետ Սամվել Դարբինյանը, առ այն, որ  Չատինյանների 5 հոգուց բաղկացած ընտանիքին մինչև 2013թ. հոկտեմբերի 1-ը պետք է տրամադրի բնակարան կամ մինչև նույն թվականի նոյեմբերի 1-ը բնակարանին համարժեք գումարը, որը կազմում է 38 000 ԱՄՆ դոլար:
Եվ քանի որ ժամկետներն անցել են ու այս ընտանիքին չի տրամադրել ո՛չ տունը և ո՛չ էլ գումարը, քաղաքացին դիմել է Դատական ակտերի հարկադիր կատարողին՝ իր գումարը բռնագանձելու նպատակով:
Չատինյանների ընտանիքի ներկայացուցիչը նաև նշեց, որ ԴԱՀԿ-ն առաջարկել է քաղաքապետարանին կամովին տրամադրել գումարը, սակայն վերջինս հրաժարվել է, ինչի հետևանքով էլ Վանաձոր համայնքի բյուջեի վրա արգելանք է դրվել:

Бюджет общины Ванадзор оказался под запретом из-за Мэрии города, не выдавшей семье из 5 человек ни обещанной квартиры, ни компенсации 02/21/2014 15:34 | Лента новостей
На бюджет Ванадзора наложен запрет за невыдачу в установленные сроки семье Чатинянов в строящемся в элитарном здании квартиры или соразмерной суммы. Эту информацию подтвердил адвокат семьи Чатинянов Карен Туманян.
По словам адвоката, суд в 2011г. утвердил заключенное между гражданами, руководителем общины, а также владельцем элитарного здания соглашение о перемирии, которое, кстати сказать, предложил мэр Ванадзора Самвел Дарбинян. Согласно этому соглашению, семье Чатинянов, состоящей из 5 членов, 1 октября 2013г. должны были выдать квартиру или до 1 ноября эквивалентную стоимости квартиры сумму - 38 тыс. долларов
Поскольку сроки истекли, а этой семье не выдали ни квартиры, ни денег, гражданин обратился в службу принудительного исполнения судебных актов для взыскания этой суммы.
Представитель семьи Чатинянов отметил, что СПИСА предложила Мэрии добровольно выдать сумму, однако она отказалась, вследствие чего на бюджет общины Ванадзор наложен запрет.