«Սևան» ՔԿՀ-ի դատապարտյալը՝ նոր համակարգչային խարդախությունների կիզակետում 02/20/2014   13:51  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ԱՆ «Սևան» քրեակատարողական հիմնարկի դատապարտյալ Աշոտ Իսախանյանը կալանավայրում համակարգչով շարունակել է զբաղվել  խարդախությամբ։
Ըստ ոստիկանության՝ համակարգչով նա պատրաստել է իր տվյալներով լրացված, ՀՀ ՊՆ 4-րդ բանակային միավորման հրամանատար, գեներալ-մայորի և «Սյունիքի աշխարհազորի» հրամանատար, գնդապետի անվամբ կեղծ փաստաթղթեր և 2013 թ. ընթացքում` ՀՀ Զինված ուժերին և զոհված ազատամարտիկ Ռոբերտ Ղուկասյանի գերեզմանաքարը պատրաստելու համար ֆինանսական օգնություն ցուցաբերելու պատրվակով քաղաքացիներից և կազմակերպություններից խաբեությամբ հափշտակել է խոշոր չափերի հասնող գումարներ, դրանք կենտրոնացրել կնոջ՝ Բելա Բալասանյանի բանկային հաշվի վրա, վերջինիս միջոցով կանխիկացրել և տնօրինել:
Ինչպես տեղեկացնում ենք Ոստիկանության կայք-էջից, դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով:
Ոստիկանության Գորիսի քննչական բաժանմունքում կատարվում է նախաքննություն:
Ովքեր տուժել են Աշոտ Իսախանյանի հանցավոր գործողություններից, կարող են դիմել ոստիկանության Գորիսի կամ մոտակա բաժին, կամ զանգահարել 0284-2-27-07, 0284-2-27-73, 010-59-07-04, ինչպես նաև՝ 1-02 հեռախոսահամարներով:

Заключенный УИУ “Севан” оказался в центре нового скандала с компьютерным мошенничеством 02/20/2014 14:20 | Криминальная хроника
Заключенный УИУ “Севан” Ашот Исаханян продолжал в местах не столь отдаленных промышлять компьютерным мошенничеством.
По данным Полиции, он с помощью компьютера подделывал документы с его данными на имя командира 4-го армейского объединения, генерал- майора и полковника, командира “Сюникского ополчения”, и в течение 2013г. под предлогом оказания финансовой помощи для изготовления надгробного памятника погибшего азатамартика Роберта Гукасяна путем обмана расхитил у граждан и различных организаций суммы в особо крупном размере, сосредоточил их на банковском счету супруги – Беллы Баласанян и через нее обналичивал их и распоряжался ими.
Как сообщается на сайте Полиции РА, по данному факту возбуждено уголовное дело по п. 2ч. 2 ст. 178 УК РА.
В Горисском следственном отделении полиции ведется расследование.
Все те, кто пострадал от преступных действий Ашота Исаханяна могут обратиться в отдел г. Горис и ближайший отдел, или позвонить по следующим номерам: 0284-2-27-07, 0284-2-27-73, 010-59-07-04, а также по телефону “1-02”.