Պռոշյանի գյուղապետի սպանության գործով Արայիկ Պետրոսյանը շարունակում է մնալ մեղադրյալի կարգավիճակում 02/20/2014   16:50  |  Քրեական խրոնիկոն
Պռոշյանի գյուղապետ Հրաչ Մուրադյանի սպանության փաստով հարուցված քրեական գործի շրջանակներում մեղադրյալ Արայիկ Պետրոսյանի փաստաբան Նորայր Նորիկյանը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում նշեց, որ իր պաշտպանյալի նկատմամբ որևէ առաջընթաց գործում այս պահին դեռ չկա:
Հիշեցնենք` ապրիլի 2-ին լրանում է հարուցված քրեական գործի նախաքննության մեկ տարին:
«Ապրիլի 2-ին տարին լրանում է, կարծում եմ` նախաքննական մարմինը կկարճի գործը կամ կդադարեցնի Արայիկի նկատմամբ քրեական հետապնդումը»,- նշեց մեր զրուցակիցը:
2013թ. ապրիլի 2-ի վաղ առավոտյան Պռոշյանի գյուղապետը սպանվել էր հրազենային կրակոցի հետևանքով` հենց գյուղապետարանի շենքի դիմաց: Հրաչ Մուրադյանի սպանության կասկածանքով նույն օրը ձերբակալվել էր Պռոշյան գյուղի բնակիչ Արայիկ Պետրոսյանը:
Դեկտեմբերի 25-ին նախաքննության նկատմամբ վերահսկողություն իրականացնող դատախազի որոշմամբ` Արայիկ Պետրոսյանի նկատմամբ կալանքը որպես խափանման միջոց կիրառելու որոշումը չեղյալ էր համարվել` գյուղապետ Հրաչ Մուրադյանի սպանության առնչություն ունենալու հիմքերի չհաստատվելու հիմնավորմամբ:

Араик Петросян продолжает оставаться в статусе обвиняемого по делу об убийстве Грача Мурадяна 02/20/2014   17:49  |  Криминальная хроника
Адвокат Араика Петросяна, проходящего в качестве обвиняемого в рамках уголовного дела, возбужденного по факту убийства главы села Прошян Грача Мурадяна, в беседе с корреспондентом “Фактинфо” отметил, что каких- либо подвижек в том, что касается  его подзащитного нет.
“2 апреля исполнится год со дня убийства. Полагаю, что орган предварительного следствия прекратит дело или приостановит уголовное преследование в отношении Араика”, - отметил Норайр Норикян.
Решением прокурора, осуществляющего надзор за ходом предварительного следствия, постановление о применении в отношении Араика Петросяна меры пресечения в виде заключения под стражу было изменено в связи с недостаточностью оснований, подтверждающих его в причастность к убийству сельского старосты Прошяна Грача Мурдяна. А. Петросяна освободили из-под стражи под подписку о невыезде.
16:42 07/01/2014  |  Актуальная темаПока еще не прекращено уголовное преследование против Араика Петросяна, подозреваемого в убийстве главы села Прошян — адвокат