Սեյրան Օհանյանն անակնկալ այցելություն է կարել զորամասերից մեկը և նախաճաշել զինվորների հետ 02/19/2014 11:07 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն այսօր առավոտյան անակնկալ այցելել է զորամասերից մեկը: Ֆեյսբուքյան էջում այսպիսի գրառում է կատարել ՀՀ ՊՆ մամլո խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Ստորև ներկայացնում ենք գրառումն աբողջությամբ.
ՀՀ Պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը առավոտյան անակնկալ այցելել է զորամասերից մեկը: Այցելության ընթացքում ստուգվել է զորամասի վերակարգը, առավոտյան վերկացը և մարմնամարզությունը:
Այնուհետև նախարարը շրջայց է կատարել զորամասում, ծանոթացել է կենցաղային պայմաններին, մարզահրապարակին և ստուգել պահակային ծառայությունը: Ստուգայցն ավարտվել է ճաշարանի ու սննդակարգի ստուգմամբ: Նախարարը զինվորների հետ նախաճաշել է:

Министр обороны Армении Сейран Оганян нанес неожиданный визит в одну из воинских частей 02/19/2014 11:19 | Лента новостей
Министр обороны Армении Сейран Оганян утром 19 февраля неожиданно посетил одну из воинских частей, пишет на своей странице в соцсети Facebook пресс-секретарь Минобороны РА Арцрун Ованнисян.
Сообщается, что в ходе визита в воинскую часть глава оборонного ведомства Армении проверил наряд, проследил за утренним подъемом и физзарядкой.
Затем министр обошел воинскую часть, ознакомился с бытовыми условиями, спортивной площадкой, проверил несение караульной службы. Визит министра завершился проверкой работы столовой, режима питания солдат. Сейран Оганян также позавтракал с военнослужащими.