Կիեւում զոհերի թիվը հասել է 26-ի 02/19/2014 12:56 | Միջազգային լրահոս
Ուկրաինայի առողջապահության նախարարության տվյալներով՝ Կիեւում տեղի ունեցած անկարգությունների հետեւանքով մահացել է 26 մարդ։
«Комсомольская правда в Украине»-ի փոխանցմամբ՝ ներքին գործերի նախարարությունից հայտնել են, որ Եվրամայդանում փետրվարի 19-ի առավոտյան գտել են եւս մեկ ոստիկանի դիակ։
Նշենք, որ փետրվարի 18-ի երեկոյան՝ ուկրաինական ժամով 20:00-ի մոտակայքում, իշխանությունները գրոհել են Եվրամայդանի վրա։ Ինչպես հաղորդում է «Комсомольская правда в Украине»-ն, իրավապահները ցուցարարների ուղղությամբ շարժվել են մի քանի կողմից, օգտագործել ջրցան մեքենաներ՝ կոչ անելով հեռանալ հրապարակից։
Ջրցան մեքենենաների հետեւից շարժվել է ոստիկանների «բանակը», ովքեր հարվածել են վահաններին՝ փորձելով հոգեբանորեն ճնշել ցուցարարների ագրեսիան։ Իսկ ակտիվիստներն էլ ոստիկանների ուղղությամբ են նետել «մոլոտովի կոկտեյլներ»։

Число жертв беспорядков в Киеве достигло 26 человек 02/19/2014   13:35  |  Международные новости
В ходе беспорядков в центре Киева, которые вспыхнули с новой силой во вторник, 18 февраля, погибли 25 человек.
По данным Минздрава Украины, погибших 25 человек. Однако в МВД отметили, что утром на Майдане Незалежности был убил еще один сотрудник милиции.
Как передает «Комсомольская правда в Украине», штурм Майдана Незалежности начался около восьми часов вечера вторника. Правоохранители пошли на митингующих с разных сторон. Обливают людей из водометов и призывают покинуть площадь.
За водометами идет "армия" милиционеров. Они стучат о свои щиты, чтобы психологически подавить агрессию людей.
Митингующие отстреливаются коктейлями Молотова и фейерверками. В восемь часов вечера водомет выехал на Майдан со стороны Институтской.