Հայաստան է ժամանելու Մաքսային և Եվրասիական միութույունների ստեղծման ու կայացման առանցքային դերակատարներից մեկը 02/18/2014   09:00  |  Մամուլ
«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ օրերս Հայաստան է ժամանելու Մաքսային և Եվրասիական միությունների ստեղծման ու կայացման առանցքային դերակատարներից մեկը՝ Տատյանա Վոլովայան՝ իր գլխավորած պատվիրակության հետ:
Նա երկար տարիներ աշխատել է ՌԴ նախագահի աշխատակազմում, կառավարությունում:
Լրատվամիջոցը հայտնում է, որ ըստ իրենց ունեցած տեղեկությունների, նա հանդիպումներ է ունենալու կառավարության և ԱԳՆ բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ՝ Մաքսային միությանը՝ Հայաստանի անդամակցության վերաբերյալ որոշ իրավական խնդիրների հետ կապված:
Միաժամանակ, լրատվամիջոցը հիշեցնում է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր պուտինի՝ դեկտեմբերի 2-ին Հայսատան կատարած այցի ժամանակ հայտարարությունը.
«Ի զարմանս մեզ՝ հայկական կողմը գործում է շատ եռանդուն և ցույց է տալիս պրոֆեսիոնալիզմի բարձր մակարդակ, ինչը, անկեղծ ասած, մեզ դնում է որոշակի ծանր դրության մեջ:Մենք նույնիսկ չենք հասցնում մեր հայ գործընկերների հետևից»:

“Жоговурд”: Министр по основным направлениям интеграции и макроэкономике ЕЭК Татьяна Валовая посетит Армению 02/18/2014   09:14  |  Пресса
По сведениям газеты “Жоговурд”, на днях Армению посетит одна из ключевых фигур в создании и становлении Таможенного и Евразийского союзов Татьяна Валовая.
Она долгие годы работала в аппарате президента РФ и Правительстве.
СМИ сообщает, что, по имеющейся у них информации, она проведет встречи с высокопоставленными чиновниками из Правительства и МИД Армении в связи с некоторыми правовыми вопросами, связанными со вступлением Армении в Таможенный союз.
При этом СМИ напоминает о заявлении Владимира Путина в ходе его визита в Армению 2 декабря.
"Не скрою наше удивление: армянская сторона действует очень энергично, что ставит нас в неудобное положение: мы за ними не успеваем".
11:53 13/02/2014  |  Лента новостейТигран Саркисян поручил строго придерживаться графика осуществления мероприятий по вступлению Армении в Таможенный союз
16:23 30/01/2014  |  Лента новостей Визиты делегаций стран Таможенного союза обойдутся бюджету Армении в 10 млн. драмов
17:14 23/01/2014  |  Актуальная темаШаварш Кочарян: “Дорожную карту” по вступлению Армении в Таможенный союз обнародуют через два дня