Զինծառայողների սոցիալ-կենցաղային պայմանները բարելավելու հանձնարարականներ են տրվել 02/18/2014   13:15  |  ԼՐԱՀՈՍ
Պաշտպանության բանակում սկսվել է նոր ուսումնաշրջանը, որի մեկնարկային գործընթացներին և առաջին պարապմունքներին հետևել է նաև ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը: Այդ մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Մովսես Հակոբյանի ուղեկցությամբ լինելով հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկում՝ զինված ուժերի գերագույն գլխավոր հրամանատարը հետաքրքրվել է իրականացվող միջոցառումներով, ծանոթացել անձնակազմի իրային ունեցվածքին, ներկա պաշտոնատար անձանց տվել դրանք և ընդհանրապես բոլոր զինծառայողների սոցիալ-կենցաղային պայմանները բարելավելու հանձնարարականներ:

Президент НКР Бако Саакян распорядился об улучшении социально-бытовых условий для военнослужащих 02/18/2014   14:01  |  Лента новостей
В Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики начался новый учебный период. За стартовым процессом и первыми занятиями следил президент НКР Бако Саакян. Об этом сообщает преесс-служба Минобороны НКР.
Побывав в сопровождении командира АО, генерал- лейтенанта Мовсеса Акопяна в одной из воинских частей, дислоцированных в северо-восточном направлении, верховный главнокомандующий ВС НКР поинтересовался ходом реализуемых мероприятий, отдал поручения об улучшении социально-бытовых условий для всех военнослужащих.