Երկու սպանություն Արմավիրի մարզում. երկու կանանց սպանության հիմնական կասկածյալները նրանց ամուսիններն են 02/17/2014 12:30 | Քրեական խրոնիկոն
Հանգստյան օրերի արյունալի վիճաբանություններ են տեղի ունեցել Արմավիրի մարզում՝ մահվան ելքով։
Առաջին ահազանգն ստացվել է փետրվարի 15-ին՝ ժամը 23.50-ին, «աջ քունքգագաթային շրջանի սալջարդ վերք, ենթամաշկային հեմատոմա, պարանոցի շրջանում կտրած վերք աջից, վերին և ստորին վերջույթների բազմաթիվ կտրած վերքեր» ախտորոշմամբ բուժօգնության է տեղափոխվել 1976 թ. ծնված Արթուր Սարխոշյանը, իսկ ժամը 23.55-ին` «ծանր գանգուղեղային տրավմա, ագոնալ վիճակ» ախտորոշմամբ` նրա կինը` 1979 թ. ծնված Արաքսյա Մարտիրոսյանը, ով հիվանդանոցում գիտակցության չգալով` մահացել է:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ, որի նախաքննությամբ պարզվել է, որ արյունալի միջադեպը տեղի է ունեցել է Արմավիր գյուղի գերեզմանատանը: Արթուրն իր հանգուցյալ եղբոր գերեզմանի մոտ քարով հարվածներ է հասցրել կնոջ գլխին և շեղբով կտրել պարանոցը, ապա՝ փորձել ինքնասպան լինել։ Դեպքի վայրում քննչական խումբը հայտնաբերել է արյունոտ շեղբը, Արթուրի կոշիկները, նրա կնոջ հողաթափերը։
Մյուս դեպքն արդեն գրանցվել է Մեծամորում։ 36-ամյա տղամարդը կամավոր ներկայացել է ոստիկանություն եւ հայտնել, որ սպանել է կնոջը՝ 43 ամյա Ժենյային։ Նախկինում դատված ամուսինը կատարվածը պատճառաբանել է ալկոհոլի ազդեցության տակ գտնվելու հանգամանքով։
Ըստ նրա՝ հարբած վիճել է կնոջ հետ կենցաղային հարցերի շուրջ եւ մետաղաձողով հարվածել նրան, որի հետեւանքով էլ մահացել է։ Ընդ որում, դեպքը տեղի է ունեցել փետրվարի 15-ի երեկոյան՝ ժամը 23:00-ի մոտակայքում, որի մասին տղամարդը ոստիկանությանը հայտնել է փետրվարի 16-ին՝ ժամը 12։30-ի սահմաններում։ Թերեւս այդպես էլ խմած քնել է, իսկ առավոտյան գիտակցելով կատարածը՝ ներկայացել ոստիկանություն։
Ամուսնու հաղորդման հիման վրա դեպքի վայր մեկնած օպերատիվ խումբը Մայիսյան գյուղի վագոն-տնակներից մեկում հայտնաբերել է Ժ.Հարությունյանի դիակը` բազմաթիվ վնասվածքների հետքերով: Դեպքի վայրի զննությամբ հայտնաբերվել է 7.62 մմ տրամաչափի 2 փամփուշտ:

Две кровавые драмы с участием супружеских пар разыгрались в Армавирской области Армении в субботу 02/17/2014 13:01 | Криминальная хроника
Кровавые ссоры с летальным исходом произошли в выходные в Армавирской области Армении.
Первый сигнал поступил 15 февраля, в 23.50 по ереванскому времени, с диагнозом “травма правой височно-теменной области, подкожная гематома, резаная рана брюшной полоти справа, многочисленные резаные раны верхних и нижних конечностей” был доставлен Артур Сархошян, 1976 г.р., а в 23.55 с диагнозом “тяжелая черепно-мозговая травма”, в состоянии агонии” в больницу поступила его супруга, которая, не приходя в сознание, скончалась.
По данному факту возбуждено уголовное дело, в ходе расследования которого удалось выяснить, что кровавый инцидент произошел на кладбище в Армавирской области. Артур Сархошян вечером 15 февраля у могилы брата нанес камнем несколько ударов по голове супруги, после чего перерезал ей шею бритвой, а затем попытался покончить с собой. Следственная группа обнаружила на месте происшествияокровавленную бритву, обувь Артура, и тапочки его жены.
Еще один инцидент был зарегистрирован в Мецаморе: 36-летний мужчина добровольно явился в полицию и сообщил, что убил свою супругу, 43-летнюю Женю. Ранее судимый муж мотивировал свое деяние тем, что находился в состоянии алкогольного опьянения. По его словам, он в изрядном подпитии повздорил с женой на бытовой почве и ударил металлической палкой ее, в результате чего женщина скончалась. Инцидент произошел 15 февраля вечером, около 23.00. О случившемся мужчина сообщил в Полицию 16 февраля, около 12.30. Похоже, пьяный мужчина, расправившись с женой, завалился спать и только наутро, осознав содеянное, сдался Полиции.
Выехавшая на место происшествия оперативная группа обнаружила в одном из вагон-домиков труп Ж. Арутюнян со следами многочисленных ранений. При осмотре места происшествия оперативники нашли 2 патрона калибра 7.62 мм.