Ժամկետային զինծառայողի մահվան փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ 02/13/2014   10:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հիվանդության պատճառով ժամկետային զինծառայող Արշակ Զարդարյանի մահվան փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 376-րդ 2-րդ մասով (անփույթ վերաբերմունքը ծառայության նկատմամբ):
Նշենք, որ պաշտոնական աղբյուրները փետրվարի 12-ին տեղեկացրել էին, որ զինծառայողը մահացել է երեկ՝ Կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալում՝ թոքաբորբից:
«Փաստինֆո»-ի ունեցած հավաստի տեղեկությունների համաձայն` իրականում հոսպիտալում բուժման ընթացքում զինծառայողի մոտ առաջացել է երիկամների հետ կապված խնդիր, և նրան  մասնագիտացված բուժօգնություն ցուցաբերելու  նպատակով զինվորական հոսպիտալից տեղափոխել են «Արաբկիր» բժշկական կենտրոն։ Նրա վիճակը եղել է ծայրահեղ ծանր եւ անգամ քաղաքացիական հիվանդանոց տեղափոխելը չի փրկել զինվորի կյանքը:

По факту гибели в военном госпитале военнослужащего ВС Армении возбуждено уголовное дело 02/13/2014 10:45 | Лента новостей
По факту гибели военнослужащего Аршака Зардаряна возбуждено уголовное дело по ч. 2 ст. 376 УК РА(“халатное отношение к службе”).
Об этом в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” сообщила старший офицер следственной службы Минобороны РА Мэри Саргсян.
Отметим, что военнослужащий скончался накануне в Центральном клиническом военном госпитале.
По имеющимся у “ФактИнфо сведениям, в госпитале у солдата-срочника возникли проблемы с почками, и для оказания ему специализированной помощи его перевели в одну из ереванских клиник, однако, к сожалению, врачам не удалось спасти жизнь А. Зардаряна.