Կուտակայինի դեմ բողոքի ակցիա՝ առանց գործադուլի 02/12/2014 10:48 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Այսօր՝ առավոտից, Երևանի մետրոպոլիտենի վարչական շենքի դիմաց մեկնարկել է կուտակայինի դեմ հերթական բողոքի ակցիան:
Մասնակիցները՝ մետրոպոլիտենի աշխատակիցները, նշում են, որ հունվար ամսվա իրենց աշխատավարձից 7000-15000 դրամի չափով պահումներ են արվել՝ կախված աշխատավարձի չափից:
Ինչպես «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեցին ակցիայի մասնակիցները, նրանք իրենց գործատուից պահանջում են վերադարձնել ապօրինի պահված գումարները:
Ակցիային միացած «Դ!ԵՄ ԵՄ» նախաձեռնության անդամները հայտնեցին, որ աշխատակիցների նկատմամբ մետրոպոլիտենի ղեկավարության կողմից եղել են ճնշումներ, ինչի հետևանքով շատերը վախեցել են այսօր մասնակցել ակցիային:
Այդուհանդերձ, մետրոպոլիտենի ղեկավարությունն այս պահին ընդունել է մի խումբ աշխատակիցների, որոնց հետ բանակցությունների արդյունքներին դրսում հավաքվածները դեռ սպասում են:

“Удержки” из январской зарплаты в счёт накопительной пенсии вывели из себя и сотрудников Ереванского метрополитена 02/12/2014   11:19  |  Актуальная тема
Сегодня с раннего утра стартовала очередная акция протеста против обязательных взносов в накопительные пенсионные фонды. На сей раз взбунтовались работники Ереванского метрополитена.
В частности, сотрудники метрополитена отмечают, что имели место удержания из их заработной платы в размере от 7 тыс. до 15 тыс. драмов в зависимости размера оклада.
Как отметили в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” участники акции протеста, они требуют от своего работодателя вернуть им деньги.
Присоединившиеся к акции протеста члены гражданской инициативы “Я против” заявили, что руководство метрополитена оказало на своих сотрудников давление, из-за чего многие работники испугались принять участие в протесте.
Тем не менее, руководство метрополитена приняла ряд своих сотрудников. Остальные дожидаются на улице результатов переговоров. Несмотря на протест, Ереванский метрополитен работает в штатном режиме.