Փաստաբանների պալատի ներկայիս և նախկին նախագահները մասնակցում են Կիվիրյանի դատավարությանը 02/12/2014   11:26  |  Քրեական խրոնիկոն
Երևանի Արաբկիր և Քանաքեռ- Զեյթուն վարչական շրջանի դատարանում՝ դատավոր Արթուր Մկրտչյանի նախագահությամբ, շուտով կսկսվի «Արմենիա Թըդեյ» լրատվական կայքի համակարգող Արգիշտի Կիվիրյանի դեմ գործով դատավարությունը:
Հիշեցնենք, որ Ա. Կիվիրյանը մեղադրվում է իշխանության ներկայացուցչի՝ ոստիկանի նկատմամբ կյանքի կամ առողջության համար ոչ վտանգավոր բռնություն գործադրելու մեջ: Սակայն Արգիշտի Կիվիրյանը չի ընդունում մեղադրանքը և գտնում է, որ իրականում ինքն է ոստիկանների կողմից բռնությունների ենթարկվել, ուստի՝ պետք է մեղավորները քրեական պատասխանատվության ենթարկեն:
Ի աջակցություն Արգիշտի Կիվիրյանի՝ դատարանի շենքի դիմաց ցուցարարները բողոքի ակցիա են կազմակերպել՝ իրենց բողոքն արտահայտելով Ա.Կիվիրյանի նկատմամբ կատարված ապօրինության դեմ:
Նիստին ներկայացել են նաև Փաստաբանների պալատի խորհրդի բոլոր անդամները՝ ՀՀ ՓՊ նախագահ Արա Զոհրաբյանի և  նախկին նախագահ Ռուբեն Սահակյանի գլխավորությամբ:

Судебный процесс над координатором ARMENIA Today Аргишти Кивиряном начался с акции протеста 02/12/2014   11:48  |  Криминальная хроника
В суде ереванских административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун под председательством судьи Артура Мкртчяна вскоре начнется судебный процесс по делу против координатора новостного портала ARMENIA Today Аргишти Кивиряна.
Напомним, что А. Кивирян обвиняется в применении не опасного для жизни или здоровья насилия в отношении представителя власти, однако Аргишти Кивирян не признает своей вины и считает, на самом деле это он подвергся насилию со стороны полицейского, посему виновные должны быть привлечены к уголовной ответственности.
Демонстранты напротив здания суда организовали акцию протеста в поддержку Аргишти Кивиряна, протестуя против учиненных над координатором ARMENIA Today, беззаконий.
На заседании присутствуют все члены Палаты адвокатов Армении во главе с нынешним председателем ПА Ара Зограбяном и его бывшим главой Рубеном Саакяном.