Իսրայել Սարգսյանին (Իսոյին) առաջադրված մեղադրանքը լրացվել է նոր հոդվածներով 02/11/2014 15:37 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Քրեական աշխարհում հայտնի Թեւոսիկի եղբոր՝ Արթուր Սաֆարյանի սպանության գործով կալանավորված Իսրայել Սարգսյանին (Իսոյին) առաջադրված մեղադրանքի ծավալը, պատճառաբանական մասն ավելացել է: Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց նրա փաստաբան Գայանե Գալոյանը:
Ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից տեղեկացանք, որ Իսրայել Սարգսյանին առաջադրված մեղադրանքը լրացվել է քրեական օրենսգրքի 104-րդ և 38-104-րդ հոդվածներով, այն է` սպանության և սպանությունը պատվիրելու համար: Հիշեցնենք, որ նախկինում նրան մեղադրանք էր առաջադրվել ապօրինի զենք եւ ռազմամթերք ձեռք բերելու-պահելու համար։
Ոստիկանությունը փետրվարի 10-ին հայտարարեց Արթուր Սաֆարյանի սպանությունը բացահայտված լինելու մասին՝ նշելով, որ սպանությունը թեև նրա թիկնապահ Իսրայել Սարգսյանը չի կատարել, բայց հանդիսացել է այդ հանցագործության պատվիրատուն:
Քննության տվյալներով, Իսրայել Սարգսյանն իր ընկեր Մովսես Ներսիսյանին պատվիրել է Արթուր Սաֆարյանի սպանությունը: Իսկ երբ վերջինը կատարել է պատվերը, իր կատարած հանցանքը թաքցնելու դիտավորությամբ՝ Իսրայել Սարգսյանը 2014թ. փետրվարի 1-ին Մովսես Ներսիսյանին հրավիրել է Դավիթաշենում գտնվող հյուրանոցներից մեկը, որտեղ անձամբ սպանել է Մովսես Ներսիսյանին, ապա ավտոմեքենայով նրա դին տեղափոխել Կոտայքի մարզի Քանաքեռավան գյուղի դաշտային ավան և գցել այնտեղ գտնվող կոյուղու դիտահորը:

Обвинение против фигуранта дела об убийстве брата криминального авторитета “Тевосика” дополнено новыми статьями 02/11/2014 16:19 | Актуальная тема
Увеличился объем предъявленного Исраэлу Саргсяну (Исо), заключенному под стражу по делу об убийстве криминального авторитета Тевосика Артура Сафаряна, обвинения, в частности, его мотивировочная часть. Об этом ИА “Фактинфо” сообщила адвокат Гаяне Галоян.
В пресс-службе Полиции РА сообщили, что обвинение, предъявленное Исраэлу Саргсяну, дополнено статьями 104 (“убийство”)и 38-104 Уголовного кодекса Армении(“заказ на убийство”).Напомним, что ранее против него было выдвинуто обвинение в незаконном приобретении и хранении оружия и боеприпасов.
Полиция 10 февраля объявило о раскрытии убийства Артура Сафаряна, отметив, что, хотя убийство совершил не Исраэл Саргсян, однако он являлся заказчиком этого преступления.
По данным следствия, Исраэл Саргсян заказал убийство Артура Сафаряна своему другу Мовсесу Нерсисяну. Когда последний выполнил заказ, Исраэл Саргсян с тем, чтобы скрыть свое преступление пригласил 1 февраля 2014г. Мовсеса Нерсисяна в одну из гостиниц, расположенных в ереванском административном районе Давташен, где собственноручно убил Мовсеса Нерсисяна, а затем погрузил труп в машину и перевез его в Котайкскую область, в прилегающее к селу Канакераван территорию, и сбросил тело в канализационный люк.