ՀՔԾ-ն՝ ճանապարհային ոստիկանության ծառայողին կաշառք տալու մասին 02/10/2014 17:06 | Քրեական խրոնիկոն
Կաշառք ստանալու փաստի առթիվ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՔԾ մամուլի ծառայությունը, նյութերի նախապատրաստմամբ պարզվել է, որ քաղաքացի Վ.Գ.-ն 2014թ. հունվարի 25-ին` ժամը 16:30-ի սահմաններում, ավտոմեքենայով ճանապարհային երթևեկության կանոններն իր կողմից խախտելու փաստը չարձանագրելու համար կաշառք է տվել այդ վայրում ծառայություն իրականացնող ՀՀ ոստիկանության ճանապարհային ոստիկանության ծառայողին:

Специальная следственная служба Армении возбудила уголовное дело по факту получения взятки сотрудником Дорожной полиции 02/10/2014 17:21 | Криминальная хроника
На основании подготовленных по факту получения взятки материалам в Специальной следственной службе Армении возбужден о уголовное дело по признакам ч. 1ст. 311 УК РА.
Как сообщает пресс-служба ССС Армении, в ходе подготовки материалов было установлено, что гражданин В.Г. 25 января 2014г., около 16.30 за несоставление протокола по факту нарушения правил дорожного движения дал взятку сотруднику Дорожной полиции РА, несущему на этом участке службу.