Պարզվել են յուղի տարայում խեղդված անձանց տվյալները. հարուցվել է քրեական գործ 02/10/2014 13:34 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից տեղեկացնում են, որ պարզվել են փետրվարի 7-ին յուղի մետաղյա տարայի մեջ, չպարզված պայմաններում խեղդված անձանց տվյալները:
Ինչպես տեղեկանում ենք ՀՀ ոստիկանության պաշտոնական կայք-էջից, մահացածներն են 1978 թ. ծնված Մաղսուդ Ռաստգարնահանդին և 1986 թ. ծնված Արմեն Սարգսյանը:
Միաժամանակ ոստիկանությունը հիշեցնում է, որ փետրվարի 7-ին՝ ժամը 14:00-ի սահմաններում, Արին-Բերդի փողոցի թիվ 2 հասցեում գտնվող հիմնարկության տարածքում տնօրենն ու պահակը փորձանմուշ վերցնելու նպատակով բացել էին 20 տ տարողությամբ մետաղյա տարան` լցված մոտ 1 տ օգտագործված յուղով, որի ընթացքում, չպարզված պայմաններում, նրանք ընկել էին տարայի մեջ և խեղդվել:
Փաստի առթիվ 07.02.2014 թ. ոստիկանության Շենգավիթի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 157 հոդվածի 2-րդ մասով:

Полиция Армении установила личности двоих мужчин, задохнувшихся в цистерне с автомобильным маслом 02/10/2014 14:01 | Криминальная хроника
Удалось установить личности мужчин, задохнувшихся в металлической цистерне с автомобильным маслом. Об этом сообщают в Управлении информации и по связям с общественностью Полиции Армении.
Ими оказались 36-летний Махсуд Растгарнаганди и 28-летний Армен Саргсян
Полиции напоминает, что 7 февраля , в 14.00 на территории предприятия, расположенного на ул. Арин-Берд, 2, директор и сторож решили взять пробу и с этой целью открыли металлическую тару вместимостью 20 тонн, заполненную примерно 1т использованного масла, после чего при неустановленных обстоятельствах, оба упали в эту тару и задохнулись.
По данному факту в Шенгавитском следственном отделе полиции возбуждено уголовное дело по ч. 2ст. 157 УК РА.