Նիկոլայ Բաղդասարյան. Վարդան Պետրոսյանի մեղքն ապացուցող որևէ փաստ չկա 02/08/2014 10:01 | Մամուլ
Դերասան Վարդան Պետրոսյանի վերաբերյալ քրեական գործն արդեն հաջորդ շաբաթ կլինի դատարանում: Այս մասին «Չորրորդ Իշխանություն» օրաթերթին հայտնել է դերասանի պաշտպան Նիկոլայ Բաղդասարյանը:
Պաշտպանը միաժամանակ տեղեկացրել է, որ արդեն ստացել է քրեական գործի նյութերը, ծանոթացել է դրանց հետ և երկուշաբթի օրը նյութերի ծանոթացումը կավարտվի, որից հետո այն կուղարկվի գլխավոր դատախազություն՝ մեղադրաանքը հաստատելու, այնուհետև գործը կուղարկվի դատարան:
Թղթակցի հարցին, թե արդյոք հնարավո՞ր է, որ միջնորդություն ներկայացվի՝ գործի նախաքննությունը վերսկսելու վերաբերյալ, Ն.Բաղդասարյանը պատասխանել է՝ ոչ:
Ն.Բաղդասարյանը նաև հայտնել է, որ երբ գործը դատարան հասնի, ինքն ասուլիս կհրավիրի, որի ժամանակ տեղեկանքի տեսքով կներիկայացնի բոլոր փաստերը:
Միաժամանակ պաշտպանը նշել է, որ Վարդան Պետրոսյանի մեղքն ապացուցող որևէ փաստ չկա: Միակ բանը, որի վրա մեղադրանքը հիմնված է, տուժող կողմի ցուցմունքներն են:

Николай Багдасарян: Нет ни одного факта, подтверждающего вину сатирика Вардана Петросяна 02/08/2014 10:20 | Пресса
Уголовное дело по факту ДТП с участием Вардана Петросяна на следующей неделе уже будет направлено в суд. Об этом газете “Чоррорд Ишханутюн” сообщил адвокат сатирика Николай Багдасарян.
Адвокат сообщил также, что уже получил материалы уголовного дела, ознакомился с ними, и в понедельник завершится процесс ознакомления с материалами дела, после чего дело будет направлено в Генпрокуратуру для утверждения обвинительного заключения, а затем в суд.
На вопрос корреспондента о вероятности подачи ходатайства касательно возобновления расследования, Н. Багдасарян ответил отрицательно.
Н. Багдасарян также проинформировал, что, когда дело дойдет до суда, он созовет пресс-конференцию, в ходе которой представит все факты в виде справки.
При этом адвокат отметил, что нет ни одного факта, подтверждающего вину Вардана Петросяна. Единственное, на чем основано обвинение, это показания потерпевшей стороны.