Արմեն Ռուստամյան. Խնդիրներն այնքան շատ են, որ ցանկացած պահի կարող է պոռթկում լինել 02/07/2014   12:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանում իրավիճակն արդեն այնպիսին է, որ սեզոնայնության հետ կապ չունի: Խնդիրներն այնքան շատ են, որ ցանկացած պահի կարող է պոռտկում լինել: Այս մասին այսօրվա ճեպազրույցում ասաց Ազգային ժողովի ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը:
Ըստ նրա՝ իշխանություններն այսօր ջանք չեն խնայում՝ ընդդիմության և նրա հետ կապված քաղաքացիական հասարակության միավորումը թույլ չտալու համար:
Սակայն, Ա.Ռուսատամյանի համոզմամբ, միակ ճանապարհը միավորվելն է, հատկապես, որ առջևում լուրջ հարցեր կան, մասնավորապես՝ կենսաթոշակային պարտադիր կուտակային բաղադրիչի սահմանադրականության հարցով ՍԴ-ում քննարկումը, առաջիկայում գազի պայմանագրերի վավերացման գործընթացի կապակցությամբ ՍԴ դիմելը, սահմանադրական բարեփոխումների գործընթացը և այլն:

Армен Рустамян: Проблем в Армении так много, что в любой момент может произойти социальный взрыв 02/07/2014   12:40  |  Лента новостей
Ситуация в Армении такова, что сезонные особенности тут не причем. Проблем так много, что в любой момент может произойти взрыв. Об этом сегодня в ходе брифинга завил руководитель парламентской фракции АРФ “Дашнакцутюн” Армен Рустамян.
По его словам, власти сегодня не жалеют сил для того, чтобы не дать сплотиться оппозиции с гражданским обществом.
Однако, по убеждению А. Рустамяна, единственный выход из создавшегося положения – это консолидация, особенно с учетом того, что на повестке такие серьезные вопросы, как рассмотрение КС вопроса о конституционности обязательного компонента накопительной части пенсии, обращение в Конституционный суд в связи с ратификацией газовых соглашений, процесс конституционных реформ и т.д.