Ոստիկանության տեսուչը և բաժնի պետը ձերբակալվել են՝ կաշառք ստանալու պահին (Տեսանյութ) 02/06/2014 20:50 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ոստիկանության ներքին անվտանգության վարչության և Ազգային անվտանգության ծառայության համապատասխան ստորաբաժանումների կողմից ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում փետրվարի 6-ին, նախնական համաձայնությամբ, շորթմամբ խոշոր չափի կաշառք ստանալու պահին մերկացվել և բռնվել են ոստիկանության Նոր Նորքի բաժնի ԱԳԲ տեսուչ, ոստիկանության ավագ լեյտենանտ Ֆելիքս Մկրտչյանը և նույն բաժանմունքի պետ, ոստիկանության մայոր Սամվել Հակոբյանը:
Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունը և հավելում , որ Ֆելիքս Մկրտչյանը և Սամվել Հակոբյանը ձերբակալված են:

Двое полицейских задержаны в Ереване с поличным в момент получения крупной взятки(ВИДЕО) 02/07/2014 09:06 | Актуальная тема
В результате предпринятых соответствующими подразделениями Управления внутренней безопасности Полиции Армении и Службы нацбезопасности РА оперативно-розыскных мероприятий накануне, 6 февраля, в момент получения взятки в крупном размере путем вымогательства и по предварительному сговору были разоблачены и задержаны инспектор отделения по делам несовершеннолетних отдела полиции Норк-Норка, старший лейтенант Феликс Мкртчян и начальник того же отделения, майор полиции Самвел Акопян. Об этом сообщает пресс-служба Полиции РА.