Թմրամիջոցների գործով թուրք մեղադրյալի առողջական խնդիրները չեն սպառնում նրա կյանքին 02/06/2014 13:50 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Իրացնելու նպատակով՝ մաքսանենգությամբ, թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության մեջ մեղադրվող Թուրքիայի քաղաքացի Օսման Ուգուրլուի առողջական խնդիրները կյանքի համար վտանգ չեն ներկայացնում: Այս մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնեց մեղադրյալի պաշտպան, փաստաբան Արտակ Գարոյանը:
Նրա խոսքով, դա պարզվել է իր պաշտպանյալի առողջական գանգատների կապակցությամբ անցկացված բժշկական զննության արդյունքում:
Ա.Գարոյանը նշեց, որ իր պաշտպանյալը իրեն մեղավոր չի ճանաչում առաջադրված մեղադրանքում: Պաշտպանը բողոքարկել է Օսման Ուգուրլուի նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումը կիրառելու դատարանի որոշումը, դեռևս բողոքի քննության օրվա մասին պաշտպանին չեն տեղեկացրել:
Հիշեցնենք, որ այս տարվա հունվարի 17-ին Իրանից Հայաստան տարանցիկ դեպի Վրաստան ուղևորվող բեռնատարի զննմամբ ԱԱԾ-ն հայտաբերել էր 927 կգ հերոին: Հունվարի 18-ին Երևանում ձերբակալվել, այնուհետև կալանավորվել էր Թուրքիայի քաղաքացի Օսման Ուգուրլուն: Նախաքննության տվյալներով, բեռնատար ավտոմեքենայի թափքում, թմրամիջոց տեղափոխելու նպատակով, դեռևս ամիսներ առաջ, հենց նրա անմիջական մասնակցությամբ է Թուրքիայի տարածքում նախապատրաստվել հատուկ հարմարեցված թաքստոց:

Армянские медики не выявили у гражданина Турции, обвиняемого по делу о контрабанде почти тонны героина, угрожающих его жизни недугов 02/06/2014   14:39  |  Актуальная тема
Выявленные у обвиняемого в контрабанде наркотиков в целях сбыта гражданина Турции Осман Угурлу проблемы со здоровьем не представляют угрозы для его жизни. Об этом в беседе с корреспондентом ИА “ФактИнфо” адвокат обвиняемого, адвокат Артак Гароян.
По его словам, это удалось установить по итогам медобследования, проведенного в связи с поступившими от его подзащитного жалобами на здоровье. А. Гароян отметил, что его подзащитный не признает себя виновным в предъявленном ему обвинении. Защита обжаловала решение суда о применении в отношении Османа Угурлу меры пресечения в виде заключения под стражу. Адвоката пока не проинформировали о дате рассмотрения жалобы.
Напомним, СНБ сообщила, что 17 января при досмотре грузовика, следовавшего из Ирана в Грузию через таможенный пункт Мегри, в специальном тайнике было обнаружено 927 кг. героина. 18 января 2014г. в результате предпринятых сотрудниками Службы нацбезопасности оперативно-розыскных мероприятий в Ереване был задержан один из организаторов попытки контрабандного провоза через территории Армении и Грузии в Турцию особо крупной партии героина весом 927кг. Им оказался гражданин Турции Осман Угурлу, 1973 г.р.
Было установлено, несколько месяцев назад при его непосредственном участии на территории Турции в предназначенном для перевозки наркотиков кузове грузовика был оборудован специальный тайник.