Կարանտինային խցում մահացած հայտնաբերված կալանավորը մեղադրվում էր բռնաբարության մեջ 02/06/2014   14:15  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Փետրվարի 2-ին «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկի կարանտինային խցում մահացած  է հայտնաբերվել  Համբարձում Գագիկի Ղուկեյանը: Այդ մասին «Փաստինֆո»-ին տեղեկացրեց  ՀՀ  ԱՆ քրեակատարողական վարչության հանրային կապերի բաժնի պետ Գոռ Ղլեչյանը:
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով, Համբարձում Ղուկեյանը  մեղադրվում էր   բռնաբարության համար։ Ընդ որում, նա նախկինում արդեն հասցրել էր երկու անգամ դատապարտվել։ 2010 թվականին մարտին նա   մեղավոր է ճանաչվել ապօրինի զենք-ռազմամթերք պահելու համար՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 235 հոդվածի 1-ին մասով և դատապարտվել ազատազրկման 1 /մեկ/ տարի ժամկետով, սակայն   նշանակված պատիժը պայմանականորեն չի կիրառվել եւ սահմանվել էր փորձաշրջան՝  1 տարի ժամկետով: Իսկ երկրորդ անգամ դատապարտվել է արդեն 2012թ.-ին՝  դատապարտվել է  4 տարվա ազատազրկման՝ նախկին կնոջը բռնաբարելու համար։ Ըստ մեղադրանքի, 2011թ. սեպտեմբերի 10-ին` ժամը 20:30-ի սահմաններում, ոգելից խմիչք օգտագործած վիճակում գալով նախկին կնոջ բնակարան, խոհանոցային դանակով սպառնալով սեռական հարաբերություններ է ունեցել նրա հետ՝ պատճառելով մարմնական վնասվածքներ:

Обнаруженный мертвым в карантинной камере УИУ “Нубарашен” арестант обвинялся в изнасиловании экс-супруги 02/06/2014 15:40 | Актуальная тема
2 февраля в карантинной камере УИУ “Нубарашен” был найден мертвым Амбарцум Гагикович Гукеян, который обвинялся в изнасиловании. Об этом корреспонденту ИА “ФактИнфо” сообщил начальник отдела по связям с общественностью Уголовно-исполнительного управления Минюста РА Гор Глечян.
По имеющимся у ИА ”ФактИнфо” сведения, Амбарцум Гукеян обвиняется в изнасиловании. Причем, он был ранее дважды судим. В 2011г. он был признан виновным в совершении деяния, предусмотренного ч. 1ст. 235 УК РА(“ незаконное хранении оружия и боеприпасов”) и приговорен к одному году лишения свободы, однако назначенное ему наказание условно не применили и определили ему испытательный период сроком на один год. Во второй раз А. Гукеян был осужден к 4 годам заключения за изнасилование бывшей супруги. Инцидент произошел в 2012г. Согласно обвинению, 10 сентября 2011г., в 20:30, он в изрядном подпитии явился на квартиру к бывшей жене и, угрожая ей кухонным ножом, изнасиловал ее, причинив женщине телесные повреждения.