ԲՀԿ-ն հանձնաժողովի փոխնախագահի պաշտոնում առաջադրել է Աբրահամ Մանուկյանի թեկնածությունը 02/05/2014   14:02  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ազգային ժողովի Պաշտպանության, ազգային անվտանգության և ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի պաշտոնից հրաժարականի դիմում ներկայացրած՝ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամ Գրիգոր Գրիգորյանին կփոխարինի նույն խմբակցության անդամ Աբրահամ Մանուկյանը:
Ինչպես «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Նաիրա Զոհրաբյանը, այս մասին խմբակցությունն արդեն իսկ որոշում է կայացրել:
Ն.Զոհրաբյանը նշեց, որ Գ.Գրիգորյանը պաշտոնից հրաժարականը պայմանավորված է անձնական խնդիրներով: Նա կշարունակի մնալ Պաշտպանության, ազգային անվտանգության և ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի անդամ:
Ինչ վերաբերում է Գ.Գրիգորյանին փոխարինող Աբրահամ Մանուկյանին, ով մինչ այժմ Առողջապահության, մայրության և մանկության հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ էր, ապա, ըստ խմբակցության քարտուղարի, վերջինս  արդեն դուրս է եկել վերոհիշյալ հանձնաժողովի կազմից և ընդգրկվել Պաշտպանության, ազգային անվտանգության և ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի կազմում:
Նշենք, որ ԱԺ կանոնակարգ-օրենքով նախատեսված կարգով  այս հանձնաժողովի  նախագահի տեղակալի պաշտոնում մինչև Ազգային ժողովի լիազորությունների ավարտը թեկնածուի առաջադրման իրավունքը պատկանում է «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությանը:

“Процветающая Армения” выдвинула Абраама Манукяна на пост зампреда постоянной комиссии НС РА по обороне, внутренним делам и нацбезопасности 02/05/2014   14:25  |  Актуальная тема
Члена парламентской фракции “Процветающая Армения” Григора Григоряна на посту заместителя председателя постоянной комиссии НС РА по обороне, внутренним делам и национальной безопасности,  сменит член той же фракции Абраам Манукян.
Напомним, ранее появилась информация о том, что заместитель председателя постоянной комиссии НС РА по обороне, внутренним делам и национальной безопасности Григор Григорян подал заявление об уходе.
Секретарь фракции “Процветающая Армения” Наира Зограбян сообщила ИА “ФактИнфо, что фракция уже приняла решение по этому поводу.
Н. Зограбян отметила, что отставка Г. Григоряна обусловлена проблемами личного характера. Он останется членом постоянной комиссии.
Что касается пришедшего на смену Г. Григоряну Абраама Манукяна, который ранее являлся членом постоянной комиссии НС РА по вопросам здравоохранения, материнства и детства, то, по словам секретаря парламентской фракции, последний уже покинул ряды вышеупомянутой структуры и включен в состав постоянной комиссии НС РА по обороне, внутренним делам и национальной безопасности.
Отметим, что в порядке, предусмотренном законом о Регламенте НС РА, право выдвижения кандидата на пост заместителя председателя комиссии до истечения полномочий НС принадлежит парламентской фракции “Процветающая Армения”.