Նախագահ Սերժ Սարգսյանն ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին 02/05/2014 20:11 | ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին (Ռուսաստան), Ջեյմս Ուորլիքին (ԱՄՆ), Ժակ Ֆորին (Ֆրանսիա) և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկին: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Հանդիպման ժամանակ համանախագահները ներկայացրել են Բաքվում իրենց ունեցած հանդիպումների տպավորությունները և Հանրապետության Նախագահի հետ քննարկել ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացի հետագա քայլերին վերաբերող հարցեր:
ՀՀ Նախագահը և համանախագահներն անդրադարձել են նաև Հայաստանի հետ սահմանին և Ադրբեջանի ու Ղարաբաղի շփման գծում հաճախակի դարձած զինադադարի խախտման դեպքերին՝ նման միջադեպերը մտահոգիչ համարելով բանակցային գործընթացի հետագա առաջընթացի համար:

Президент Армении Серж Саргсян принял сопредседателей МГ ОБСЕ 02/05/2014   21:33  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян принял сегодня сопредседателей Минской группы ОБСЕ Игоря Попова (Россия), Джеймса Уорлика (США), Жака Фора (Франция) и Личного представителя Действующего председателя ОБСЕ Анджея Каспршика. Oб этом сообщает пресс-служба главы Армянского государства.
В ходе встречи, сопредседатели поделились своими впечатлениями от проведенных ими в Баку встреч, а также обсудили с президентом Армении вопросы, касающиеся дальнейших шагов в рамках процесса мирного урегулирования карабахской проблемы.
Стороны обсудили также участившиеся случаи нарушения режима перемирия на границе Армении и Азербайджана, а также линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил. Было отмечено, что подобные инциденты вызывают обеспокоенность в контексте дальнейшего продвижения  переговорного процесса.