Շանթ Հարությունյանի որդու և զինղեկի հաղորդումների հիման վրա կատարվում է հետաքննություն. նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն 02/05/2014   13:04  |  ԼՐԱՀՈՍ
Փետրվարի 4-ին` ժամը 19:55-ին, ոստիկանության Նոր Նորքի բաժին է դիմել 1957 թ. ծնված Հրաչյա Գ.-ն և հաղորդում տվել, որ նույն օրը, ժամը 14.05-ի սահմաններում, թիվ 139 ավագ դպրոցի աշակերտներից մեկը` 1999 թ. ծնված Շ. Հ.-ն, զինպատրաստության դասասենյակում աշակերտական աթոռով հարվածել է իր գլխին և պատճառել վնասվածք:
Այս մասին հայտնում է ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունը և հավելում, որ նույն օրը` ժամը 21:30-ին, Շ. Հ.-ն ոստիկանությունում հաղորդում է տվել, որ ժամը 14:00-ի սահմաններում, թիվ 139 ավագ դպրոցի ռազմագիտության դասարանում զինղեկ Հրաչյա Գ.-ն ձեռքով երկու անգամ հարվածել է իր կրծքավանդակին և պատճառել ֆիզիկական ցավ:

Полиция Армении расследует инцидент с участием сына Шанта Арутюняна и его учителя-военрука. Назначены судмедэкспертизы 02/05/2014   13:54  |  Лента новостей
4 февраля в 19:55 в отдел полиции Нор Норка обратился 57-летний Грачья Г. и заявил, что в тот же день, около 14:05, один из учеников школы №139, 15-летний Шаген А., в классе военной подготовки ударил его по голове школьным стулом, в результате чего он получил ранение.
Как сообщает пресс-служба полиции, в тот же день, в 21:30, Ш.А. подал в полицию заявление о том, что в районе 14:00 в классе военной подготовки в школе №139 военрук Грачья Г. дважды нанес ему удар рукой в грудь и причинил физическую боль.