Կրակել է օպերլիազորի օրինական տիրապետության տակ գտնվող հրազենից. ՀՔԾ 02/05/2014 11:52 | Քրեական խրոնիկոն
Հրազենն անփութորեն պահպանելու փաստի առթիվ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 239-րդ հոդվածի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջը, նյութերի նախապատրաստմամբ պարզվել է, որ 2014թ. հունվարի 15-ին` ժամը 00:30-ին, քաղաքացի Ա.Ա.-ն Երևան քաղաքի փողոցներից մեկում ՀՀ ոստիկանության քրեական հետախուզության բաժանմունքի օպերլիազորի օրինական տիրապետության տակ գտնվող հրազենից կրակել և անզգուշաբար իր առողջությանը պատճառել է միջին ծանրության վնաս:

В Ереване мужчина выстрелил из огнестрельного оружия оперуполномоченного — ССС Армении 02/05/2014 12:17 | Криминальная хроника
По материалам, подготовленным в связи с небрежным хранением огнестрельного оружия, в Специальной следственной службе Армении возбуждено уголовное дело по признакам ст.239 УК РА.
Как сообщается на сайте пресс-службы ССС РА, 15 января 2014 года, в районе 00:30, гражданин А.А. на одной из улиц Еревана произвел выстрел из оружия, находящего в законном владении оперуполномоченного отделения уголовного розыска Полиции Армении, и по неосторожности нанес себе ранение средней степени тяжести. Ведется расследование.