Դատական դեպարտամենտի նախկին ղեկավարը երկրորդ վճռաբեկ բողոքը կներկայացնի 02/05/2014   16:27  |  Քրեական խրոնիկոն
«ՀՀ դատական դեպարտամենտ» պետական կառավարչական հիմնարկի նախկին ղեկավար Միսակ Մարտիրոսյանի պաշտպան Վարդան Զուռնաչյանը պատրաստվում է ներկայացնել վճռաբեկ բողոք:
Պաշտպանական կողմը բողոքարկում է մեղադրյալի կալանավորման ժամկետը հունվարի 9-ին ևս երկու ամսով երկարացնելու՝ առաջին ատյանի դատարանի որոշումը: Այն ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանն անփոփոխ է թողել՝ մերժելով պաշտպանական կողմի բողոքը:
Սա Միսակ Մարտիրոսյանի առաջին բողոքը չէ Վճռաբեկ դատարան՝ ևս մեկ բողոք. այս անգամ արդեն բուն կալանավորման դատարանի որոշման դեմ, դեռևս գտնվում է Վճռաբեկ դատարանում. Վերաքննիչ դատարանը անփոփոխ էր թողել Մ.Մարտիրոսյանին կալանավորելու՝ առաջին ատյանի դատարանի որոշումը:
Հիշեցնենք, որ Մ.Մարտիրոսյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 2 հոդվածներով` 178-րդ հոդվածի 3րդ մասի 1-ին կետով և 311-րդ հոդվածի 1-ին մասով, 3-րդ մասի 2-րդ և 3-րդ կետերով՝ Միսակ Մարտիրոսյանի կողմից աշխատանքի ընդունելու համար խոշոր չափերի կաշառք ստանալու և դատական կարգադրիչների համակարգում աշխատավարձերի յուրացման դեպքերի առնչությամբ:
10:07 23/11/2013  |  Մամուլ«ԺՈՂՈՎՈՒՐԴ»: Միսակ Մարտիրոսյան. «Արդար եմ, արդար էլ դուրս կգամ»
12:26 18/11/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԴատական դեպարտամենտի նախկին ղեկավարը կալանավորվել է
19:47 15/11/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԴատական դեպարտամենտի ղեկավարը մեղադրվում է խոշոր չափերի խարդախության և կաշառքի համար

Адвокат экс-главы Судебного департамента Армении подаст жалобу в Кассационный суд на продление его подзащитному срока содержания под стражей 02/05/2014   16:58  |  Криминальная хроника
Адвокат экс-руководителя государственного учреждения “Судебный департамент РА” Мисака Мартиросяна Вардан Зурначян  собирается подать кассационную жалобу.
Защита намерена обжаловать решение суда первой инстанции от 9 января о продлении срока содержания обвиняемого под стражей. Апелляционный суд оставил решение без изменений, отклонив жалобу защиты.
Это не первая жалоба, которую Мисак Мартиросян подает в Кассационный суд. Еще один иск, который был подан  против решения о применении меры пресечения в виде заключения под стражу, все еще в Кассационном суде. Апелляционный суд оставил без изменений решение нижестоящей инстанции о заключении Мисака Мартиросяна под стражу.
Напомним, Мисаку Мартиросяну было предъявлено обвинение по двум статьям Уголовного кодекса Армении: по п. 1 ч. 3 ст. 178 и пп. 2 и 3 ч. 3 ч. 1 ст. 311 по фактам получения Мисаком Мартиросяном взятки в особо крупном размере за устройство на работу и присвоения заработных плат в системе судебных распорядителей.