Կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ. տեղ-տեղ մերկասառույց է 02/04/2014 11:26 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԻ նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 4-ի ժամը 10:30-ի դրությամբ ՀՀ բոլոր միջպետական և միջհամայնքային ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են:
Դժվարանցանելի են Տավուշի մարզի Ոսկեպար-Նոյեմբերյան, Բերդ-Ճամբարակ ավտոճանապարհները, Դիլիջանի ոլորանները, Գեղարքունիքի մարզի Սոթք-Քարվաճառ ճանապարհահատվածը և Վարդենյաց լեռնանցքը:
Երևան-Սևան ավտոճանապարհին, Լոռու մարզի Սպիտակի ոլորաններում և «Սատանի կամուրջ» կոչվող հատվածում, Սիսիան և Գորիս քաղաքներում տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
ԱԻ նախարարությունը խորհուրդ է տալիս վարորդներին երթևեկել վերոնշյալ ավտոճանապարհներով միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

Ряд дорог в Армении труднопроходим - МЧС 02/04/2014   11:49  |  Лента новостей
МЧС Армении сообщает, что по состоянию на 10.30 4 февраля все дороги межгосударственного и республиканского значения в основном проходимы.
Труднопроходимы дороги Воскепар-Ноемберян, Берд-Чамбарак в Тавушской области, серпантины Дилижана, Сотк-Карвачар в Гегаркуникской области и перевал Варденяц.
На автотрассе Ереван-Севан, серпантинах Спитака и участке дороги, более известном как “Мост сатаны”, местами образовался гололед.
МЧС РА рекомендует водителям ездить по этой дороге только в случае крайней необходимости.
Согласно сведениям, полученным из Департамента чрезвычайных ситуации МВД Грузии, участок автодороги Степанцминда-Ларс закрыт для проезда всех видов автотранспорта.