53 համայնքներից միայն 2-ում են թեկնածուներ առաջադրվել 02/04/2014   10:30  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Փետրվարի 2-ին մեկնարկել է Արագածոտնի, Արարատի, Արմավիրի, Լոռու, Շիրակի, Սյունիքի, Վայոց Ձորի, Տավուշի մարզերի 53 համայնքներում մարտի 9-ին անցկացվելիք տեղական ինքնակառավարման մարմինների հերթական ընտրություններին թեկնածուների առաջադրման համար սահմանված ժամկետը: Այն կտևի մինչև փետրվարի 7-ը:
Ինչպես տեղեկանում ենք Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի կայքից, փետրվարի 3-ի դրությամբ թեկնածուներ են առաջադրվել միայն երկու համայնքներում:
Լոռու մարզի Աթան համայնքի ղեկավարի թեկնածու է առաջադրվել գյուղապետարանի գլխավոր հաշվապահ, անկուսակցական Շալիկո Քառյանը, իսկ Արագածոտնի մարզի Վարդաբլուրի գյուղապետի թեկնածու՝ գործող գյուղապետ, ՀՀԿ անդամ Արտավազդ Գալստյանը:
Աթանի ավագանու անդամի ընտրություններում առաջադրվել են 5 թեկնածուներ, այդ թվում՝ 2 հանրապետական և 3 անկուսակցական:
Ինչպես «Փաստինֆո»-ն ավելի վաղ տեղեկացրել էր,  մարտի 9-ին 53 համայնքներից 10-ում նախատեսված են միայն համայնքի ղեկավարի, 13-ում՝ միայն ավագանու անդամի, 30-ում՝ և համայնքի ղեկավարի, և ավագանու անդամի ընտրություններ:

В Армении стартовало выдвижение кандидатов на предстоящих в 53 общинах выборах в органы местного самоуправления 02/04/2014 10:45 | Актуальная тема
2 февраля стартовало выдвижение кандидатов на очередных выборах в органы местного самоуправления, которые пройдут 9 марта сего года в 53 общинах в Арагацотнской, Араратской, Армавирской, Лорийской, Ширакской, Сюникской, Вайоцдзорской Тавушской областях. Срок выдвижения кандидатов истекает 7 февраля с.г.
Как сообщается на сайте Центральной избирательной комиссии, по состоянию на 3 февраля о своем выдвижении кандидатами заявили только в двух областях.
На пост главы сельской общины Атан Лорийской области претендует главный бухгалтер сельского старосты, беспартийный Шалико Карян, а в Арагацотнской области на должность главы сельской общины Вардаблура баллотируется член Республиканской партии Армении(РПА), действующий сельский староста Артавазд Галстян.
На выборах в Совет старейшин Атана выдвинулись 5 кандидатов, в том числе два “республиканца” и 3 беспартийных кандидата.
Как уже ранее сообщало ИА “ФактИнфо”, в 10 из 53 общин пройдут выборы главы сельской администрации, в 13- только выборы члена Совета старейшин, а в 30 – выборы главы сельской общины и члена муниципального совета.