Տեղի է ունեցել սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի տասներեքերորդ նիստը 02/01/2014 11:24 | ԼՐԱՀՈՍ
2014 թվականի հունվարի 31-ին տեղի է ունեցել սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի տասներեքերորդ նիստը՝ Գագիկ Հարությունյանի նախագահությամբ:
Ինչպես տեղեկացնում է Հայաստանի Հանրապետության Նախագահին առընթեր սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի քարտուղարությունը, նիստի ընթացքում Հանձնաժողովի անդամների կողմից ներկայացված նկատառումների հիման վրա շարունակվել են Հայեցակարգի նախնական տարբերակի վերաբերյալ քննարկումները:
Հաստատվել է Վենետիկի հանձնաժողովի կողմից ստեղծված աշխատանքային խմբի փորձագետների հետ սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի՝ սույն թվականի փետրվարի 6-7-ը նախատեսված հանդիպումների ձևաչափը և աշխատանքային գրաֆիկը:
Հանձնաժողովի անդամներ Վարդան Պողոսյանի և Գևորգ Դանիելյանի կողմից ներկայացվել են Հանձնաժողովին ուղղված մասնագիտական առաջարկների վերաբերյալ եզրակացությունները:

В Армении состоялось тринадцатое заседание Специализированной комиссии по конституционным реформам 02/01/2014   11:43  |  Лента новостей
31 января под председательством Гагика Арутюняна состоялось тринадцатое заседание Специализированной комиссии по конституционным реформам при президенте Армении.
Как сообщили в секретариате Комиссии, в ходе заседания на основании представленных членами комиссии замечаний продолжились обсуждения предварительного варианта Концепции.
Были утверждены формат и рабочий график намеченных на 6-7 февраля текущего года встреч членов Специализированной комиссии по конституционным реформам с экспертами рабочей группы Венецианской комиссии.
Члены комиссии Вардан Погосян и Геворк Даниелян представили заключения касательно предложений, направленных Комиссии.