Ուկրաինայի նախագահին տրվել է անաշխատունակության թերթիկ 01/30/2014 15:59 | Միջազգային լրահոս
Ուկրաինայի նախագահ Վիկտոր Յանուկովիչն այսօր չի գնացել աշխատանքի, հիվանդության պատճառաբանությամբ նա վերցրել է անաշխատունակության թերթիկ։ Այս մասին հաղորդում է Ուկրաինայի նախագահի աշխատակազմի պաշտոնական կայք-էջը։
«Նախագահի համար բացվել է անաշխատունակության թերթիկ՝ կապված շատ տարածված հիվանդության հետ, որն ուղեկցվում է բարձր ջերմությամբ»,- ասել է պետական կառավարման հարցերով վարչության պետի տեղակալ Ալեքսանդր Օրդան։
Հունվարի 29-ի երեկոյան Յանուկովիչը գնացել է խորհրդարան՝ «Ռեգիոնների կուսակցություն» խմբակցության նիստին մասնակցելու, հանդիպել ընդդիմադիրներին։ Հանդիպումից հետո լուրեր էին շրջանառվում, որ Ուկրաինայի նախագահի ինքնազգացողությունը վատ է։ Պատգամավորները նշել էին, որ նա հոգնած տեսք ուներ։

Президент Украины Виктор Янукович ушел на больничный с высокой температурой 01/30/2014 17:09 | Международные новости
Президент Украины Виктор Янукович находится на больничном, у него высокая температура, сообщается в четверг на сайте главы государства.
"Президенту Украины открыт больничный лист в связи с острым респираторным заболеванием, сопровождающимся высокой температурой", — сообщает сайт со ссылкой на руководителя государственного управления делами по медицинским вопросам Александра Орду.
Ранее в четверг в СМИ появилась информация, что якобы в ходе встречи с депутатами парламента от Партии регионов в среду Янукович заявил, что у него было кровоизлияние, он находился под капельницей и приехал в Верховную раду из больницы, передает РИА Новости .