Քաղաքացու օգտին գործողություններ կատարելու համար ոստիկանության աշխատակիցները կաշառք են պահանջել. ՀՔԾ 01/30/2014 11:11 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Քաղաքացի Ս. ՈՒ.-ի հաղորդման հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով` ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 2-րդ և 3-րդ կետերի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջը, ըստ Ս. Ու.-ի հաղորդման` իր բնակարանից «մարիխուաննա» տեսակի թմրամիջոց հայտնաբերվելու դեպքի առթիվ ՀՀ ոստիկանության ՔԳՎ մարզային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 268-րդ հոդվածի 1-ին մասով հարուցված քրեական գործով իր օգտին գործողություններ կատարելու համար քննիչը, ՀՀ ոստիկանության բաժնի քրեական հետախուզության բաժանմունքի պետը և նույն բաժանմունքի օպերլիազորը պահանջել են խոշոր չափերի կաշառք:

Сотрудники полиции Армении засветились на взяточничестве. Возбуждено уголовное дело 01/30/2014 11:37 | Актуальная тема
По подготовленным на основании заявления гражданина С. У материалам в Специальной следственной службе Армении возбуждено уголовное дело по признакам пп. 2 и 3 ч. 3 с. 311 УК РА.
Как сообщается на сайте ССС РА, согласно заявлению гражданина С.У., в рамках уголовного дела, возбужденному по ч. 1ст. 268 Уголовного кодекса Армении в областном следственном отделе ГСУ Полиции РА по факту обнаружения в его квартире наркотиков - “марихуаны” за совершение действий в пользу него следователь, начальник отделения угрозыска отдела Полиции РА и оперуполномоченный отделения потребовали взятку в крупном размере.