Ուկրաինայի ընդդիմությունը հրաժարվել է քվեարկել համաներման համաձայնեցված տարբերակի օգտին 01/29/2014 20:10 | Միջազգային լրահոս
Ուկրաինայի ընդդիմությունը դեմ է արտահայտվել օրինագծին, ըստ որի՝ բողոքի ցույցերի մասնակիցները կհամաներվեն միայն գրավված վարչական շենքերն ազատելու պայմանով:
«Համարվում էր, որ դա տարբերակ է, որը հավանաբար ընդունելի կլինի ընդդիմության կողմից, սակայն մեր և «ՈՒԴԱՌ» խմբակցության նախնական քննարկումը վկայեց, որ պատգամավորներն այս փոխզիջմանը պատրաստ չեն»,- հայտարարել է «Բատկիվշչինա»-ից պատգամավոր Նիկոլայ Տոմենկոն: Հայտնում է «Украинские новости»-ն:
Տոմենկոն պարզաբանել է, որ նման փոխզիջումն առաջարկել է Ռեգիոնների կուսակցությունը: Ըստ նրա՝ ընդդիմության պատգամավորները համարում են, որ պետք է պնդել առանց լրացուցիչ պայմանների օրինագծի տարբերակի վրա:
Միևնույն ժամանակ պատգամավորը նշել է, որ վերջնական որոշումը կընդունվի խմբակցության այս պահին ընթացող նիստում:

В Украине нардепы от оппозиции отказались голосовать за согласованный у Рыбака вариант амнистии 01/29/2014   20:27  |  Международные новости
Оппозиция выступила против законопроекта, которым только при условии освобождения захваченных помещений будут амнистированы участники протестов.
"Считалось, что это вариант, на который, возможно, пойдет оппозиция, но предварительная дискуссия нашей фракции и фракции УДАР показывает, что депутаты не готовы на такой компромисс", - заявил депутат от "Батькивщины" Николай Томенко, передают Вести.ua со ссылкой на Украинские новости.
Томенко уточнил, что такой компромисс предложила Партия регионов. По его словам, депутаты от оппозиции считают, что нужно настаивать на варианте законопроекта без дополнительных условий.
В то же время депутат отметил, что окончательное решение будет принято на заседании фракций, которое проходит в данную минуту.