Ըստ քաղաքացու՝ ՏԸՀ նախագահն ու անդամները խոչընդոտել են իր դիտորդական և ընտրական իրավունքի իրականացմանը.ՀՔԾ 01/29/2014 21:50 | Ընտրական իրավունք
Հատուկ քննչական ծառայության վարույթ է ընդունվել Երևան քաղաքի Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների դատախազության ավագ դատախազի կողմից ՀՀ քրեական օրենսգրքի 149-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով հարուցված քրեական գործը:
ՀՔԾ փոխանցմամբ՝ նախաքննությամբ պարզվել է, որ քաղաքացի Տ.Ե.-ն 2013թ մայիսի 05-ին հաղորդում, հետագայում` բացատրություններ է տվել այն մասին, որ Երևանի ավագանու ընտրությունների օրը` 2013թ. մայիսի 05-ին` ժամը 16:20-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Մարգարյան փողոցի 9 հասցեում տեղակայված թիվ 06/14 ընտրատեղամասում նույն ընտրական հանձնաժողովի նախագահն ու հանձնաժողովի անդամները խոչընդոտել են իր՝ որպես քաղաքացու ընտրական իրավունքի ազատ իրականացմանն ու որպես դիտորդի՝ դիտորդական լիազորությունների իրականացմանը:

Избиратель заявил о нарушении председателем и членами УИК своих прав на выборах в Совет старейшин Еревана 01/30/2014 08:49 | Избирательное право
Специальная следственная служба Армении приняла к своему производству возбужденное старшим прокурором прокуратуры административных районов Ачапняк и Давташен г.Ереван уголовное дело по признакам ч.1ст.149 Уголовного Кодекса РА.
Как сообщили в пресс-службе ССС, следствием установлено, что гражданин Т.Е. 5 мая 2013 года подал заявление, а затем дал разъяснения по поводу того, что в день выборов в Совет старейшин Еревана, 5 мая, около16:20, на избирательном участке 06/14 по адресу ул. Маркаряна 9, г.Ереван, председатель и члены избирательной комиссии препятствовали свободной реализации его избирательного права, как гражданина, и наблюдательских полномочий в качестве наблюдателя.