Օպերատիվ իրավիճակը` Հայաստանում 01/28/2014   15:14  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ըստ ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` հունվարի 25-ից 28-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրվել է սպանության 1 դեպք: Նույն ժամանակահատվածում արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 18 դեպքից բացահայտվել է 16-ը, կողոպուտի 4 դեպքից` 3-ը, գողության 31 դեպքից` 17-ը, իսկ խարդախության 7, խուլիգանության և ապօրինի ծառահատման 1-ական դեպքերն էլ բացահայտվել են:
Նույն ժամանակահատվածում հայտնաբերվել է թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության 2 դեպք, արձանագրվել է զենք-զինամթերքի հայտնաբերման 5 և ոստիկանության ծառայողների բացատրական աշխատանքների արդյունքում` քաղաքացիների կողմից զենք-զինամթերքի կամավոր հանձնման 34 դեպք:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է գողության 3, մարմնական վնասվածք հասցնելու, խարդախության և խուլիգանության 1-ական դեպք:
Անցած 4 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 13 պատահար. 1 մարդ զոհվել է, 15-ը` ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Оперативная обстановка в Армении: за минувшие 4 дня в республике было зарегистрировано 13 ДТП, 1 человек погиб 01/28/2014 16:09 | Лента новостей
По данным оперативной сводки полиции Республики Армения, в период с 25 по 28 января зарегистрировано одно убийство. Из 18 зарегистрированных в аналогичный период случаев нанесения телесных повреждений было раскрыто 16, было раскрыто также из 4 случаев грабежа– 3, из 31 случая кражи – 17. Раскрыто также все 7 случаев мошенничества и по одному случаю хулиганства и незаконной вырубки деревьев.
За аналогичный период выявлено 2 случая незаконного оборота наркотиков, а также зафиксировано 5 случаев выявления оружия и боеприпасов, и в результате проведенных сотрудниками Полиции разъяснительных работ 34 случаев добровольной сдачи гражданами оружия и боеприпасов.
Из ранее совершенных преступлений было раскрыто 3 случая кражи, по одному случаю нанесения телесных повреждений, мошенничества и хулиганства. За минувшие 4 дня в республике было зарегистрировано 13 ДТП: 1 человек погиб, 15 человек получили телесные повреждения разной степени тяжести.