Նախարարի որդու դատավարությունը կսկսի փետրվարի 1-ին. թմրամիջոցը ռետինե մատնոցների մեջ կուլ է տվել 01/26/2014   12:14  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Փետրվարի 1-ին Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Նապոլեոն Օհանյանի նախագահությամբ, կսկսվի ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար Յուրի Վարդանյանի որդու՝ 1984թ. ծնված Դավիթ Վարդանյանի դատավարությունը:
Ներկայումս կալանքի տակ գտնվող Դ.Վարդանյանին մեղադրանք է առաջադրվել Քրեական օրենսգրքի 215-րդ հոդվածի 2-րդ մասի` թմրամիջոցների մաքսանենգություն, և 268-րդ հոդվածի 3-րդ մասի՝ առանց իրացնելու նպատակի առանձնապես խոշոր չափերով թմրամիջոցներ կամ հոգեմետ նյութերի ապօրինի շրջանառություն, հատկանիշներով: Այս արարքները պատժվում են համապատասխանաբար ազատազրկմամբ՝ չորսից ութ տարի ժամկետով՝ գույքի բռնագրավմամբ, և ազատազրկմամբ՝ երկուսից վեց տարի ժամկետով:
Գործում առկա իրեղեն ապացույցը՝ 97.3 գրամ, 6.8 գրամ և 1.3 գրամ «հաշիշ» թմրամիջոցներն են`1 փաթեթում `փաթեթավորված և փորձագետի թիվ 13-360 կնիքով կնքված վիճակում, 7 հատ «Multivitamin Plus Daru» և 2 հատ «Codacet 300/10, ABIDI» դեղահաբերը` 1 փաթեթում փաթեթավորված և փորձագետի թիվ 13-3606 կնիքով կնիքված վիճակում, Դ.Վարդանյանի որովայնի և տազի համակարգչային տոմոգրաֆիայի լազերային սկավառակն ու ժապավենը`1 փաթեթում փաթեթավորված:

Слушания по делу сына министра спорта Армении начнутся 1 февраля 01/27/2014   09:06  |  Актуальная тема
1 февраля в суде общей юрисдикции Сюникской области под председательством судьи Наполеона Оганяна начнутся слушания по делу сына министра спорта и по делам молодежи Юрия Варданяна Давида Варданяна, 1984 г.р.
В настоящее время Д. Варданян находится под стражей. Ему предъявлено обвинение по признакам ч. 2 ст. 315 Уголовного кодекса РА (“контрабанда наркотиков”) и ч. 3ст. 268 УК РА (“незаконный оборот без цели сбыта наркотических средств или психотропных веществ в особо крупном размере” ). Эти деяния караются соответственно лишением свободы сроком от 4 до 6 лет с конфискацией имущества и лишением свободы сроком от 2 до 6 лет.
Д. Варданян в промежутке с 19.20 4 октября 2013г., до 01.31 12 октября в Иране при неустановленных обстоятельствах приобрел без цели сбыта гашиш в особо крупном размере, общим весом 106 граммов, из коих 7 граммов положил в резиновый наперсток и проглотил, а 99 граммов спрятал в ручной клади, и 12 октября, около 01.31, перевез контрабандным путем через таможенный пункт Мегри в Армению.
В деле наличествуют вещественные доказательства: упакованные в одном пакете и опечатанные экспертом гашиш весом 97.3 грамма, 6.2 грамма и 1.3 грамма, 7 таблеток «Multivitamin Plus Daru» и 2 таблетки «Codacet 300/10, ABIDI»,а также диск со снимками КТ органов брюшной полости и таза.
12:49 14/01/2014  |  Актуальная темаПредварительное следствие по делу сына министра спорта Армении завершится до конца текущего месяца