Ոստիկանության կրթահամալիրի սովորողն ապօրինի ատրճանակ է ձեռք բերել և պահել. ՀՔԾ 01/25/2014   12:27  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ոստիկանության Մալաթիայի բաժնի և ՀՀ ոստիկանության ներքին անվտանգության վարչության նյութերի հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով` ՀՀ քրեական  օրենսգրքի  235-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջից:
Ըստ նյութերի` ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի սովորող, ոստիկանության կրտսեր սերժանտ Գ.Գ.-ն ապօրինի կերպով ձեռք է բերել և մինչև 2014թ. հունվարի 12-ը ներառյալ ապօրինի պահել է ինքնաշեն եղանակով պատրաստված, ակոսափող հրազեն հանդիսացող և կրակոցներ արձակելու համար պիտանի ատրճանակ:

Учащийся образовательного комплекса Полиции Армении “засветился” на незаконном приобретении и хранении пистолета 01/25/2014   12:43  |  Криминальная хроника
На основании материалов, подготовленных в отделе Полиции Малатии и Управления внутренней безопасности Полиции Армении, в Специальной следственной службе РА возбуждено уголовное дело по признакам ч. 1ст. 235 УК РА. Об этом сообщается на официальном сайте ССС РА.
Согласно материалам дела, учащийся образовательного комплекса Полиции РА, младший сержант Полиции Г.Г. незаконно приобрел и до 12 января 2014 года незаконно хранил самодельный пистолет, являющийся огнестрельным оружием, пригодным для произведения выстрелов.