Փաստաբանական դպրոցում դասընթացներ կանցնեն 61 հավակնորդներ 01/25/2014   15:57  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունվարի 23-ին և 24-ին ՀՀ փաստաբանական դպրոցի՝ 2014 թվականի գարնանային հոսքի ընդունելության քննությունների արդյունքում՝ 61 հավակնորդներ դարձան ՀՀ փաստաբանական դպրոցի ունկնդիրներ։  Քննությանը մասնակցության հայտ էին ներկայացրել 167 դիմորդներ:
Ինչպես «Փաստինֆո»-ի թղթակցին  հայտնեց  ՀՀ փաստաբանական դպրոցի հասարակայնության հետ կապերի ղեկավար Լուսինե Մուրադյանը,  այս տարի նվազագույն անցողիկ շեմ գրանցվեց 134 միավորը (150 հնարավորից), առավելագույն 150 միավոր են հավաքել 2 հավակնորդ։
Լ.Մուրադյանը նկատեց, որ այս տարի նվազագույն անցողիկ շեմը՝ նախորդ բոլոր հոսքերի քննությունների համեմատ, արձանագրված ամենաբարձր անցողիկ շեմն է։ Մասնավորապես, նախորդ ընդունելության քննությանն (2013թ.  աշնանային հոսք) անցողիկ շեմը եղել է 133 միավորը։

61 претендент пройдет обучение в Школе адвокатов Армении 01/25/2014 17:12 | Лента новостей
По результатам проведенных 23-24 января вступительных экзаменов весеннего потока 61 претендент получил право быть слушателем в Школе адвокатов Армении. Заявки на экзамен представили 167 абитуриентов.
Как сообщила корреспонденту ИА “ФактИнфо” руководитель отдела по связям с общественностью Школы адвокатов РА Лусине Мурадян, минимальный порог для преодоления экзаменационного барьера составил в этом году 134 балла(из 150 возможных). Максимальный балл набрали двое претендентов.
Л. Мурадян сообщила, что минимальный пороговый бал в этом году, по сравнению с экзаменами всех предыдущих потоков, является самым высоким проходным баллом. В частности, проходной балл на предыдущем экзамене(осенний поток 2013г.) составил 133 балла.