Ադրբեջանցիները 5 ժամ անընդմեջ կրակել են հայկական գյուղերի ուղղությամբ 01/24/2014   11:08  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
«Թշնամին ամբողջ գիշեր` մոտավորապես մինչև առավոտվա ժամը 5:00-ն, կրակահերթի տակ է պահել մեր ամբողջ գյուղը»,- «Փաստինֆո»-ին տեղեկացնում են Տավուշի մարզի Ներքին Կարմիրաղբյուր գյուղից:
Բարեբախտաբար, գյուղի բնակիչները կրակահերթերից չեն տուժել: Վնասվել են գյուղի մի քանի տների տանիքներ:
«Այս պահին կրակոցներ չկան և կյանքը շարունակվում է բնականոն հունով: Երեխաները դպրոցում են, տարեցներն` իրենց առօրյայով»,- հայտնեց մեր զրուցակիցը:
Ի դեպ, այսօր առավոտյան Ներքին Կարմիրաղբյուր գյուղի ֆեյսբուքյան էջում տեղեկատվություն էր տեղադրվել, որում հայտնվում էր, որ թշնամու կրակոցներից հարևան Այգեպարում 16-ամյա Լիանա անունով աղջիկ է վիրավորվել:
«Yerkir.am»-ին հաջողվել էճշտել, որ թշնամու գնադակից վիրավորվողը եղել է Լիանա Անիկյանը, ով ժամեր առաջ Բերդի հիվանդանոցում վիրահատվել է և այս պահին իրեն լավ է զգում:
Ի դեպ, կայքի տեղեկություններով՝ Լիանա Անիկյանն ազատամարտիկ Դավիթ Անիկյանի դուստրն է: Դավիթ Անիկյանն այժմ էլ ծառայում է հայոց բանակում. Նա Պառավաքարի գումարտակի հրամանատարն է:

Азербайджанские ВС продолжают обстреливать армянские села: ранена 16-летняя девушка 01/24/2014   11:29  |  Актуальная тема
Противник всю ночь, почти до 05.00 утра, обстреливал наш поселок”, - сообщили “ФактИнфо” в деревне Неркин Кармирахбюр Тавушской области Армении.
К счастью, жители села не пострадали от выстрелов. В результате были повреждены крыши ряда домов.
“В данный момент стрельба затихла,  и жизнь продолжается в обычном русле: дети пошли в школу, взрослые заняты повседневными хлопотами”, - сообщил наш собеседник.
Отметим, что сегодня утром на странице села Неркин Кармирахбюр в соцсети Фейсбук был размещена информация, в которой сообщалось, что в результате обстрела азербайджанскими ВС села Айгепар была ранена 16-летняя Лиана.
«Yerkir.am» удалось уточнить, что от пули врага пострадала Лиана Аникян, которую несколько часов назад прооперировали в больнице города Берд. Сообщается, что девушка в настоящее время чувствует себя хорошо.
По сведениям портала, Лиана Аникян – дочь ветерана Карабахской войны Давида Аникяна. Давид Аникян служит и в настоящее время в армянской армии. Он является командиром батальона Паравакара.