Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում 01/24/2014 17:27 | ԼՐԱՀՈՍ
Ըստ ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` հունվարի 23-ից 24-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 10 դեպքից բացահայտվել է 9-ը, խարդախության 8 դեպքից` 7-ը: Ինչպես տեղեկանում ենք ՀՀ ոստիկանության պաշտոնական կայք-էջից, բացահայտվել են նաև ապօրինի ծառահատման 1 և գողության 4 դեպքերը:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է սպանության, մարմնական վնասվածք հասցնելու և գողության 1-ական դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 4 պատահար. 9 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Оперативная обстановка в Армении: за минувшие сутки в республике было зарегистрировано 4 кражи 01/24/2014 18:06 | Лента новостей
По данным оперативной сводки полиции Республики Армения, из 10 случаев нанесения телесных повреждений, зарегистрированных на территории республики в период с 23 по 24 января, было раскрыто 9, из 8 случаев мошенничества – 7, было раскрыто также 4 случая кражи и 1 случай незаконной вырубки деревьев, сообщает официальный сайт Полиции Армении.
Из ранее совершенных преступлений было раскрыто по 1 случаю убийства, нанесения телесных повреждений и кражи.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 4 ДТП: 9 человека получили телесные повреждения разной степени тяжести.