«Արթիկ» քրեակատարողական հիմնարկի ծառայողը կեղծ դիպլոմով փորձել է նոր պաշտոն ստանալ. ՀՔԾ 01/24/2014   14:49  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ Արդարադատության նախարարության քրեակատարողական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերի հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 325-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ:
Ըստ նյութերի` ՀՀ Արդարադատության նախարարության «Արթիկ» քրեակատարողական հիմնարկի պահպանության ապահովման բաժնի մասնագետ Մ. Վ.-ն նույն բաժնի առաջատար մասնագետի թափուր հաստիքին նշանակվելու համար, արտասահմանյան երկրներից մեկի պետական տնտեսագիտական համալսարանում սովորած չլինելով և տնտեսագետի որակավորում չունենալով, 2001թ. աշնանը գումարով ձեռք բերած կեղծ դիպլոմը օգտագործել է՝ ներկայացնելով այն հիշյալ հիմնարկի կադրերի և անձնակազմի հետ տարվող աշխատանքների խմբի ղեկավարին:

В Армении сотрудник УИУ “Артик” пытался заполучить с помощью липового диплома новую должность 01/24/2014   15:33  |  Криминальная хроника
На основании материалов, подготовленных в Уголовно-исполнительной службе Минюста РА, в Специальной следственной службе Армении возбуждено уголовное дело по признакам ч. 1ст. 325 УК РА.
Согласно материалам дела, специалист отдела обеспечения охраны УИУ “Артик” М.В., с тем, чтобы его назначили на вакантную должность ведущего специалиста отдела, не пройдя обучения в государственном экономическом университете одной из зарубежных стран и не имея специальности экономиста, осенью 2011г. приобрел за деньги поддельный диплом, представив его руководителю группы по работам с кадрами и персоналом вышеупомянутого учреждения.