Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում 01/23/2014 17:18 | ԼՐԱՀՈՍ
Ըստ ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` հունվարի 21-ից 23-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 19 դեպքից բացահայտվել է 16-ը, գողության 22 դեպքից` 10-ը, խարդախության` 9, կողոպուտի` 2, խուլիգանության և գույքի դիտավորությամբ ոչնչացման 1-ական դեպքերն էլ բացահայտվել են:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունը, նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է մարմնական վնասվածք հասցնելու` 3, գողության` 2, սպանության փորձի և կողոպուտի 1-ական դեպք:
Անցած 2 օրերի ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 14 պատահար. 23 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Оперативная обстановка в Армении: за минувшие 2 дня в республике было раскрыто 9 случаев мошенничества 01/23/2014 18:38 | Лента новостей
По данным оперативной сводки полиции Республики Армения, из 19 случаев нанесения телесных повреждений, зарегистрированных на территории республики в период с 21 по 23 января, было раскрыто 16, из 22 случаев кражи – 10, было раскрыто также 9 случаев мошенничества, 2 случая грабежа, по 1 случаю хулиганства и умышленного уничтожения чужого имущества.
Из ранее совершенных преступлений было раскрыто 3 случая нанесения телесных повреждений, 2 случая кражи, по 1 случаю покушения на убийство и грабежа.
За минувшие 2 дня в республике было зарегистрировано 14 ДТП: 23 человека получили телесные повреждения разных степеней тяжести, сообщается на официальном сайте Полиции РА.