Յուրի Խաչատուրովը մասնակցել է ՆԱՏՕ-ի Եվրատլանտյան գործընկերության խորհրդի նիստին 01/23/2014   12:12  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը հունվարի 21-ից 22-ը մասնակցել է Բրյուսելում` ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում տեղի ունեցած ՆԱՏՕ-ի Եվրատլանտյան գործընկերության խորհրդի /ԵԱԳԽ/, Աֆղանստանում իրականացվող կայունության ուժերի /ԱՅՍԱՖ/ և նոր` «Վճռական աջակցություն» գործողության, ինչպես նաև Կոսովոյի ուժերի /ԿՖՈՐ/ ձևաչափով ԶՈՒ ԳՇ պետերի նիստերին: Նիստերի ընթացքում քննարկվել են ՆԱՏՕ-ի կողմից Աֆղանստանում և Կոսովոյում իրականացվող գործողությունների ընթացքը և առաջիկա ծրագրերը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Բրյուսել կատարած այցի ընթացքում գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը հանդիպում է ունեցել Եվրոպայում դաշնակցային ուժերի գլխավոր հրամանատար, ԱՄՆ ռազմաօդային ուժերի գեներալ Ֆիլիպ Բրիդլովի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ-ՆԱՏՕ համագործակցությանն առնչվող ընթացիկ հարցեր:

Начальник Генштаба ВС Армении принял участие в заседаниях Совета Евроатлантического партнерства НАТО 01/23/2014   12:30  |  Лента новостей
Начальник Генштаба Вооруженных сил Армении, генерал-полковник Юрий Хачатуров 21-22 января принял участие в заседаниях глав Генштабов ВС Совета Евроатлантического партнерства, международных сил содействия безопасности в Афганистане и новой программы “Решительное содействие”, а также сил в Косово, которые состоялись в штаб-квартире НАТО в Брюсселе. В ходе заседаний обсуждались ход осуществляемых НАТО действий в Афганистане и Косово, а также дальнейшие программы.
Как передает пресс-служба Минобороны Армении, в рамках визита генерал-полковник Юрий Хачатуров провел встречу с главнокомандующим Объединенных сил альянса в Европе, генералом военно-воздушных сил США Филипом Бридлавом. На встрече обсуждались также текущие вопросы, касающиеся сотрудничества Армения-НАТО.