Գյումրու քաղաքապետի տան վրա կատարված հարձակման կապակցությամբ նյութեր են նախապատրաստվում 01/23/2014   10:53  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունը հաղորդագրություն է տարածել՝ Գյումրու քաղաքապետ Ս.Բալասանյանի առանձնատան վրա կատարված հարձակման վերաբերյալ ԶԼՄ-ներում հունվարի 22-ին տարածված տեղեկությունների վերաբերյալ:
Ըստ այդ տեղեկությունների՝ Գյումրու նախկին քաղաքապետի որդին՝ Սպարտակ Ղուկասյանը, ընկերների հետ մեքենաներով մոտեցել է քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանի առանձնատանը և նրա հասցեին հայհոյանքներ ու սպառնալիքներ հնչեցրել:
Դեպքը տեսանկարահանվել է տարածքում տեղադրված տեսախցիկներով: Ինչպես տեղեկանում ենք ՀՀ ոստիկանության պաշտոնական կայք-էջից, հրապարակման առնչությամբ՝ ոստիկանության Շիրակի մարզի քննչական բաժնում նախապատրաստվում են նյութեր:
Հանձնարարություններ են տրվել հետաքննական մարմնին` ձեռնարկելու օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ՝ պարզելու դեպքի իրական հանգամանքները, ինչպես նաև՝ ԶԼՄ-ներում զետեղված տեղեկատվության հավաստիությունը:
Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, որտեղ արձանագրվել են տեսախցիկների առկայությունը, կնքվել է տեսանկարահանող և պահպանող սարքերի սենյակը:
Բացատրություններ են վերցվել հարևանությամբ բնակվող  և աշխատող անձանցից: Նյութերի նախապատրաստումը շարունակվում է:

В связи с нападением на дом мэра Гюмри Самвела Баласаняна подготавливаются материалы 01/23/2014   11:29  |  Криминальная хроника
Пресс-служба Полиции Армении распространила заявление касательно муссируемой 22 января в прессе информации о нападении на дом мэра Гюмри С. Баласаняна.
Согласно информации, сын бывшего мэра города Гюмри Вардана Гукасяна - Спартак Гукасян и его друзья на машинах подъехали к дому нынешнего градоначальника северной столицы Армении Самвела Баласаняна и озвучили в адрес последнего угрозы и нецензурную брань.
Инцидент засняли камеры видеонаблюдения. Как сообщается на официальном сайте Полиции РА, в следственном отделе Управления Ширакской области Полиции РА по данному факту подготавливаются материалы.
Органам дознания даны поручения по осуществлению оперативно-розыскных мероприятий, как то: установление реальных обстоятельств происшествия, а также достоверности размещенных в СМИ сведений.
Произведен осмотр места происшествия, где зафиксировано наличие камер видеонаблюдения, опечатана комната, где хранились устройства видеозаписи. Взяты разъяснения с проживающих и работающих по соседству лиц. Подготовка материалов продолжается.