Դավոսում մեկ րոպե լռությամբ հարգել են Կիևում զոհվածների հիշատակը 01/22/2014   21:46  |  Միջազգային լրահոս
Դավոսում այսօր մեկնարկած Համաշխարհային տնտեսական համաժողովում մեկ րոպե լռությամբ հարգել են Կիևում ցույցի ժամանակ զոհվածների հիշատակը: «Ինտերֆաքս»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել է Եվրոպական խորհրդարանի նախագահ Մարտին Շուլցը:
«2014-ին Դավոսում աշխատանքային նիստի ընթացքում Ուկրաինայում զոհերի համար մեկ րոպե լռություն: Ցանկացած տնտեսական զարգացում առաջին հերթին խաղաղության կարիք ունի պետության ներսում »,- Թվիթերում գրել է Շուլցը:
Այսօր պաշտոնապես հաստատվել է Կիևի կենտրոնում ցույցերի երկու մասնակիցների զոհվելու փաստը:
Հիշեցնենք, որ առաջին զոհը Ուկրաինայի հայազգի քաղաքացի, 21-ամյա Սերգեյ Նիգոյանն էր, երկրորդը՝ Բելառուսի քաղաքացի, 25-ամյա Միխայիլ Ժիզնևսկին:
17:34 22/01/2014  |  Միջազգային լրահոսՀնարավոր է՝ Մայդանը ենթարկվի գրոհի
16:52 22/01/2014  |  Միջազգային լրահոսՈւկրաինայի ընդդիմությունը հրավիրել է արտահերթ վեչե
15:44 20/01/2014  |  Միջազգային լրահոսՈւկրաինայի պաշտոնական աղբյուրները պնդում են, որ ընդդիմությունը զինում է ցուցարարներին

В Давосе минутой молчания почтили память жертв беспорядков в Киеве 01/22/2014   22:09  |  Международные новости
На Всемирном экономическом форуме в Давосе была объявлена минута молчания по жертвам событий, связанных с акциями протеста в Киеве, сообщил президент Европейского парламента Мартин Шульц.
"Минута молчания по украинским жертвам в ходе рабочего заседания в Давосе 2014. Любое экономическое развитие в первую очередь нуждается в мире внутри государства", - написал Шульц в своем твиттере.
Как известно, по состоянию на вечер среды официально подтверждена гибель двух участников акций протеста в центре Киева, передает “Интерфакс”.