«Սարգիս Տխրունի» միություն. Ադրբեջանական ագրեսիայի լույսի ներքո արտգործնախարարների հանդիպումն անթույլատրելի է 01/22/2014 12:20 | ԼՐԱՀՈՍ
«Ընդամենը երկու օր առաջ՝ հունվարի 20-ին, ադրբեջանական դիվերսիոն խմբերը հարձակում են գործել Արցախի Պաշտպանության Բանակի դիրքապահների ուղղությամբ, որի հետևանքով արիաբար զոհվեց կրտսեր սերժանտ Արմեն Հովհաննիսյանը: Այսօր բովանդական Հայաստանն ու հայ ժողովուրդը սգում է Արմենի ծանր կորուստը:
Միևնույն ժամանակ մեր համոզմունքն ենք արտահայտում, որ ադրբեջանական ագրեսիայի այս լույսի ներքո անթույլատրելի է ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի և հակառակորդի ԱԳ նախարար Մամեդյարովի հանդիպումը, որը ծրագրված է առաջիկա օրերին: Թե՛ քաղաքական, թե՛ դիվանագիտական, թե՛ բարոյական առումներով այդ հանդիպումը ոչինչ չի տա հայկական կողմին, ավելին, այն ստորացուցիչ է՝ տեղի ունեցած լկտի սադրանքի համատեքստում:
Մենք կոչ ենք անում ՀՀ իշխանություններին հրաժարվել առաջիկա այդ հանդիպումից և պահանջել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրներից հստակ գնահատական տալ ադրբեջանական այս գործողությանը՝ ի լուր աշխարհի դատապարտելով այն»:

Молодежное крыло партии “Гнчакян” призывает власти Армении отменить встречу с главой МИД Азербайджана 01/22/2014   13:24  |  Лента новостей
Молодежно-студенческий союз СДПГ “Саркис Тхруни” распространил заявление, в котором, в частности, отмечается:
“Буквально два дня назад, 20 января, азербайджанские диверсионные группы напали на передовые позиции Армии обороны Арцаха, в результате чего пал смертью храбрых младший сержант Армен Ованнисян. Сегодня вся Армения и армянский народ скорбят по поводу этой тяжелой утраты.
Мы выражаем уверенность, что в свете этой азербайджанской агрессии запланированная на ближайшие дни встреча министра иностранных дел Армении Эдварда Налбандяна и главы МИД Азербайджана Эльмара Мамедьярова представляется недопустимой. Это встреча ничего не даст армянской стороне ни с политической, ни с дипломатической, ни с моральной точки зрения. Более того, она унизительна в контексте имевшей место наглой провокации.
Мы призываем власти Армении отказаться от предстоящей встречи и потребовать у стран-сопредседателей Минской группы ОБСЕ дать четкую оценку действиям Азербайджана и осудить их во всеуслышание”, - говорится в заявлении Молодежно-студенческого союза СДПГ.