Քաղաքացին վնասվածքն ստացել է ոստիկանի հետ վիճաբանության ժամանակ. ՀՔԾ 01/21/2014 13:21 | Քրեական խրոնիկոն
Հատուկ քննչական ծառայության վարույթ է ընդունվել ՀՀ ոստիկանության ՔԳՎ Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոնականի քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով հարուցված քրեական գործը:
Ինչպես տեղեկանում ենք ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջից, նախաքննութամբ պարզվել է, որ 2014թ. հունվարի 8-ին բժշկական կենտրոնից ոստիկանության բաժին ահազանգ է ստացվել, որ բուժօգնության է դիմել քաղաքացի Գ. Մ.-ն:
Պարզվել է, որ վերջինս վնասվածքն ստացել է ոստիկանության աշխատակցի հետ նույն օրը Երևանի այգիներից մեկում տեղի ունեցած վիճաբանության ժամանակ:

В одном из ереванских парков произошла потасовка с участием полицейского. Расследованием инцидента займется ССС Армении 01/21/2014 13:40 | Криминальная хроника
В производство Специальной следственной службы поступило уголовное дело, возбужденное в Центральном следственном отделе Следственного управления г. Ереван ГСУ Полиции РА по признакам ч. 1ст. 112 УК Армении.
Как сообщает официальный сайт ССС РА, следствием было установлено, что 8 января 2014г. из медценра в Полицию поступил сигнал о том, что к ним за медицинской помощью обратился гражданин Г.М.
Выяснилось, что последний получил травмы во время завязавшейся с полицейским потасовки в одном из ереванских парков.