Ուկրաինայի ընդդիմության հետ բանակցությունները կսկսվեն առանց նախագահի 01/20/2014   14:49  |  Միջազգային լրահոս
Ուկրաինայում ստեղծված իրավիճակը կարգավորելու համար ձեւավորված խումբն արդեն սկսել է իր աշխատանքները։ Այս մասին հաղորդել է «Интерфакс-Украина» գործակալությունը՝ վկայակոչելով Ռեգիոնների կուսակցության խմբակցության պատգամավոր Աննա Գերմանին։
«Խումբն սկսել է աշխատել, որը կգործի Անդրեյ Կլյուևայի գլխավորությամբ։ Խմբի մեջ մտել են արդարադատության նախարար Ելենա Լուկաշը եւ Անդրեյ Պորտնովը, ով Ուկրաինայի նախագահի խորհրդականն է»,- ասել է պատգամավորը։
Նրա խոսքով՝ խումբն առաջարկել է ընդդիմությանը հանդիպել օրվա երկրորդ կեսին՝ առաջարկելով հստակեցնել նաեւ ներկայացուցչի ինքնությունը։ Նա հավաստիացրել է, որ խումբը պատրաստ է բանակցություններ վարել՝ երկրում ստեղծված իրավիճակը կարգավորելու համար։
Նա նաեւ նշել է, որ դա կլինի առաջին հանդիպումը, եւ այն տեղի կունենա առանց նախագահի մասնակցության։
12:51 20/01/2014  |  Միջազգային լրահոսԲրյուսելում կքննարկվի Ուկրաինայում ձեւավորված իրավիճակը
12:16 20/01/2014  |  Միջազգային լրահոսՈւկրաինայի մեկ օրն ըստ «Vesti.ua»-ի
18:13 14/12/2013  |  Միջազգային լրահոս Կիևում իրավիճակը հանգիստ է. պաշտոնանկ են արվել քաղաքապետը և ԱԱՊԽ-ի քարտուղարի տեղակալը
11:31 14/12/2013  |  Միջազգային լրահոս ԵԽԽՎ գլխավոր քարտուղարը ողջունել է Ուկրաինայում ձերբակալվածների ազատ արձակումը

Первое заседание группы по урегулированию кризисной ситуации в Украине пройдет без участия Януковича 01/20/2014   15:06  |  Международные новости
На Украине начала работу группа по урегулированию кризисной ситуации, ее руководство ждет ответа оппозиции об участии в переговорах, намеченных на понедельник, передает агентство"Интерфакс".
"Начала работу группа, которая создана по урегулированию под руководством Андрея Клюева (секретарь СНБО - ИФ). В состав группы вошли министр юстиции Елена Лукаш и Андрей Портнов (советник президента Украины - ИФ)", - рассказала "Интерфаксу" народный депутат от фракции Партии регионов Анна Герман.
По ее словам, группа "уже предложила оппозиции встретиться во второй половине дня и чтобы оппозиция определила тех, кто будет представлять ее".
Отвечая на вопрос агентства, будет ли президент Украины Виктор Янукович участвовать во встрече с представителями оппозиции, Герман отметила, что это будет первая встреча, и она пройдет без участия главы государства.