Բողոքի ակցիան ավարտվեց երգուպարով 01/18/2014 17:34 | ԼՐԱՀՈՍ
«Ազատության» հրապարակում ազգային պարեղանակների հնչյունների ներքո և հանրահավաքի մասնակիցների ազգային պարերով ավարտվեց շուրջ 3 ժամ առաջ մեկնարկած բողոքի հանրահավաք-երթը:
«Դեմ եմ» նախաձեռնության կազմակերպած բողոքի ակցիայի նպատակն էր ցույց տալ հասարակության անհամաձայնությունը պարտադիր կուտակային կենսաթոշակային համակարգի ներդրմանը:
Ինչպես հանրահավաքի ավարտին հայտարարեցին ակցիայի կազմակերպիչները, իրենք վճռական են այսուհետ ևս պայքարելու «պայքարի բոլոր հնարավոր մեթոդներով` գործադուլ, դասադուլ, նստացույց» և հասնելու իրենց պահանջի բավարարման հաղթական հանգուցալուծմանը:
Հիշեցնենք, պարտադիր կուտակային կենսաթոշակային համակարգի մասին օրենքը հակասահմանադրական ճանաչելու պահանջով ԱԺ 4 ոչ իշխանական խմբակցությունների հայցի վերաբերյալ որոշում Սահմանադրական դատարանը կկայացնի միայն մարտի 28-ից հետո:
Իսկ մինչ այդ առաջիկա շաբաթվա ընթացքում ՍԴ-ն կհրապարակի մեկ այլ վճիռ` մինչև վերջնական որոշման կայացնելը՝ օրենքի կիրարկումը կասեցնելու միջնորդության վերաբերյալ:

Акции протеста против пенсионной реформы в центре Еревана завершились песнями и плясками 01/18/2014   18:04  |  Лента новостей
Концовка проходившего на Площади Свободы митинга-шествия против внедрения обязательного компонента пенсионной реформы ознаменовалась песнями и плясками.
Акция протеста имела целью продемонстрировать несогласие общества с решением о внедрении обязательной накопительной части пенсии.
Как отметили под занавес митинга организаторы акции протеста, они полны решимости бороться и впредь всеми для этого возможными методами, в частности, проводить забастовки, сидячий пикет, бойкотировать занятия в учебных заведениях. Они заверили,что будут бороться до победного конца.
Напомним, что решение по представленному 4 непровластными фракциями парламента Армении иску с требованием признать антиконституционным закон о внедрении обязательного компонента накопительной пенсионной системы Конституционный суд вынесет 28 марта с.г.
А до этого КС в течение одной недели огласит вердикт по ходатайству о приостановлении внедрения закона до вынесения окончательного решения.