Վենետիկի հանձնաժողովի փորձագետների հետ կքննարկեն սահմանադրական բարեփոխումների շրջանակը 01/17/2014   18:43  |  ԼՐԱՀՈՍ
2014 թվականի հունվարի 17-ին տեղի է ունեցել սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի տասներկուերորդ նիստը Գագիկ Հարությունյանի նախագահությամբ:
Նիստի ընթացքում քննարկվել են Հայեցակարգի նախնական տարբերակի  նախագծի վերաբերյալ Հանձնաժողովի անդամների կողմից ներկայացված նկատառումները:
Հստակեցվել է այն հարցերի շրջանակը, որոնք փետրվարի 6-8-ը նախատեսվում է քննարկել Վենետիկի հանձնաժողովի կողմից ստեղծված աշխատանքային խմբի փորձագետների հետ:
Հանձնաժողովի հաջորդ նիստը կկայանա 2014թ. հունվարի 24-ին:
18:02 13/09/2013  |  ԼՐԱՀՈՍԱյսօր տեղի է ունեցել սահմանադրական բարեփոխումների հանձնաժողովի անդրանիկ նիստը
11:23 12/09/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԳագիկ Ղազինյան. Հանձնաժողովն իրավաբանորեն կձևակերպի առկա քաղաքական զարգացումները և պատվերները

Состоялось двенадцатое заседание Специализированной комиссии по конституционным реформам - Минюст Армении 01/18/2014   09:38  |  Лента новостей
Накануне, 17 января 2014 состоялось двенадцатое заседание Специализированной комиссии по конституционным реформам Армении под председательством Гагика Арутюняна.
В ходе заседания обсуждались замечания, представленные членами Комиссии касательно проекта предварительного варианта концепции.
Был уточнен круг вопросов, которые планируется обсудить 6–8 февраля с экспертами созданной Венецианской комиссией рабочей группы.